אטומיום בריסל הוא בניין עם עיצוב ומראה מיוחדים שמתנשא לגובה של 102 מטרים שנחשב לאחד מהבניינים המפורסמים ביותר בבלגיה ונחשב לאחד הסמלים הגדולים של המדינה. אם אתם מגיעים לבריסל כדאי בהחלט לבקר בו ולצפות ממנו על הנופים הטובים ביותר של הבירה הבלגית ומחוצה לה.

 

 

אטומיום בריסל נבנה עבור היריד העולמי של בריסל 1958, האטומיום נועד במקור כחגיגה זמנית של כושר המצאה מדעי. אבל, בדומה למגדל אייפל, המקומיים החליטו שהם דווקא אוהבים אותו, והוא מהווה מרכיב קבוע בקו הרקיע של בריסל מאז. בחלקו מוזיאון, חלקם חלל תצוגה וחלקו פלטפורמת צפייה, תוכלו ללמוד הכל על ההיסטוריה של האטומיום במוזיאונים, ולהתעדכן באמנות העדכנית ביותר בקונספט גבוה בחללי התצוגה העצומים.

 

 

הכרטיס שלכם כולל כניסה למוזיאון העיצוב הסמוך בבריסל ולתערוכת הפלסטיקריום המצוינת שלו. הניצחון האדריכלי של עידן החלל הוא סמל מושך את העין של בריסל המודרנית. משתרע 100 מטר לשמיים!

 

 

אל תפספסו את ID#2021 – סמל, מסע חזותי ואודיטורי פיוטי, ואת התערוכהView From My Window עם מבחר של למעלה מ-400 תצלומים של סיפור ההצלחה הבלגי הזה. או לכו ישר לפסגה ופנקו את עיניכם בנופים פנורמיים של בריסל ומחוצה לה.

 

 

אם אתם רוצים ליהנות יותר מהנוף תוכלו לשבת במסעדה המסתובבת שנמצאת בקומה העליונה של הבניין אטומיום בריסל ולהמשיך ליהנות מנופי בריסל והסביבה. הביקור במוזיאון לוקח בערך שעה עד שעה וחצי בד”כ אבל הבילוי בכל המתחם של הבניין כולל התצפית מלמעלה אורך מספר שעות, ואפילו תופס חצי יום.

 

בבניין יש מספר תערוכות קבועות בממוקמות בשתי הקומות הראשונות של המוזיאון ויש גם תערוכות מתחלפות, כך שגם אם ביקרתם פה בעבר כדאי להגיע שוב ולגלות דברים חדשים ומעניינים.

 

 

בנוסף לערך המורשת שלו, האטומיום הוא גם מקום תרבותי. למעלה ממחצית המסלול מוקדש לתערוכות עם נושאים על בלגיה ואמנות דיגיטלית.

אמנם אטומיום בריסל הוא לא מגדל אייפל וגם לא בורג’ חליפה דובאי אבל עדיין כדאי להגיע אליו ולצפות ממנו על בריסל וכל האטרקציות המרכזיות שיש בה.

 

 

האטוריום שופץ כאירוע לאומי מרכזי בין 2004 ל-2006 עבור אקספו 58 שזו תערוכה גדולה – הוא היום, עם למעלה מ-600,000 מבקרים בשנה, האטרקציה התיירותית הפופולרית ביותר בבירת אירופה , מרכז אמנות וסמל בינלאומי של בריסל ובלגיה.

 

 

עקב חום ומגבלות בניית המבנה, הטמפרטורה בתוך האטומיום יכולה להיות גבוהה במיוחד בקיץ. היו מודעים לעובדה זו לפני ביקורכם. אם אתם נתקלים בבעיות כלשהן במהלך הביקור שלכם, תוכלו לבקש מהדיילים במקום הכוונה.

 

 

אם אתם מגיעים עם ילדים או מתבגרים כדאי לדעת שהמחלקה לפיתוח תרבות וחינוכית של המקום פיתחה סדרה של חומרים לצעירים ולצעירים מעט פחות ליהנות ולמקסם את החוויה שלהם.

אטומיום בריסל כרטיסים מחיר

מחיר כרטיס החל מ-17 יורו, יש הנחה לסטודנטים בהצגת תעודת סטודנט וגם לפנסיונרים מגיל 65 ולילדים עד גיל 17. ילדים קטנים מתחת לגובה 115 ס”מ חינם בליווי הורים כמובן. מומלץ להזמין כרטיסים מראש כדי לא לעמוד בתור הארוך לקופות, במיוחד בקיץ.

 

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

 

לאחר הזמנת הכרטיסים תקבלו אותם ישירות למייל ולסלולרי ותוכלו להציגם בקלות בסלולרי מבלי צורך להדפיסם.

 

מחיר הכרטיסים יכול להשתנות מעת לעת, בהתאם לעונה ולשער החליפין של היורו. המחיר המעודכן מופיע באתר הכרטיסים. הקפידו לבדוק מזג אוויר לפני ההגעה.

 

בהזמנת כרטיסים מראש אתם חוסכים את התור לקופות ונשאר לכם לעמוד רק בתור למעליות שלוקחות אתכם לקומה העליונה של הבניין שמשם תוכלו לצפות על העיר ואתריה החשובים ביותר.

 

שעות פתיחה ופעילות: ימים ראשון עד שבת בין השעות 10:00-18:00 שעון מקומי.

 

כתובת: Square de l’Atomium, 1020, Brussels

אטומיום בריסל
אטומיום בריסל

תפריט נגישות