אמפייר סטייט בילדינג הוא בניין גבוה מאוד, למעשה גורד שחקים שנמצא בניו יורק ונחשב לאחד הבניינים הגבוהים ביותר בניו יורק ובין ה-40 הגבוהים בעולם. הוא נחנך ב-1931 ולמשך 39 שנים נחשב לבניין הגבוה בעולם. לאחר אסון התאומים בספטמבר 2001 הוא חזר להיות הבניין הגבוה בניו יורק אבל לא הגבוה בעולם. גובהו של אמפייר סטייט בילדינג הוא 381 מטרים ויש בו 103 קומות כאשר 85 קומות מיועדות למסחר ומשרדים, בקומה ה-86 קיימים אזורי תצפית פנימיים וחיצוניים, 16 הקומות העליונות מעוצבות חיצונית בסגנון האר דקו והקומה ה-102 היא גם כן מיועדת לתצפית. על גג המבנה עומד תורן, שגובהו 62 מטרים, והוא מכוסה ברובו באנטנות שידור. בשנת 2010 הבניין עבר שיפוץ מקיף בעלות של 550 מיליון דולר כשחלק מהכסף לשיפוץ יועד להפוך את הבניין לירוק יותר מבחינת אנרגיה.

 

אמפייר סטייט בילדינג הוא אחד הסמלים הגדולים של ניו יורק והוא שרד התרסקות מטוס ב-1945 ואירועים לא נעימים נוספים. תוכלו ליהנות מנופים פנורמיים של עד חמש מדינות מהטיילת הפתוחה שמסביב וגלריות הצפייה באקלים. תוכלו להשקיף על מנהטן ביום וגם בלילה כי כרטיס הכניסה שלכם מעניק לכם כניסה יומית עם אפשרות לצאת ולחזור שוב של התצפית ולהנות ממנה גם באור יום וגם בלילה כשניו יורק מוארת. תוכלו גם לראות את הלובי החדש של ארט דקו המשופץ ואת ציורי הקיר המדהימים שלו, התערוכה העובדתית "העז לחלום", ותערוכת הקיימות. בימים חמישי עד שבת החל מ-21:00 תוכלו להנות גם ממוזיקה בבניין.

 

אמפייר סטייט בילדינג ניו יורק מציע גם 8 מסעדות. תוכלו לאכול ארוחת ערב בשרית עם בירה או לאכול כריך גלידה בגלידריה מגניבה. יש כאן בין היתר מבשלת בירה ובתי קפה. אם אתם כבר מגיעים אל אמפייר סטייט בילדינג קחו את החוויה עד הסוף ואל תפספסו ביקור במסעדות של הבניין. מה שבטוח, יהיו לכם המון תמונות להעלות לאינסטגרם והרבה תגובות קנאה מהחברים.

אמפייר סטייט בילדינג הזמנת כרטיסים

אמפייר סטייט בילדינג הוא אטרקציה מאוד פופולרית ומומלץ להגיע עם כרטיסים שהזמנתם מראש כדי להימנע מתורים ארוכים ומעייפים, במיוחד באביב, בקיץ ובסופי שבוע. לאחר הזמנת כרטיסים אונליין תקבלו את הכרטיסים ישירות למייל ולסלולרי שלכם ותוכלו להציגם בכניסה באמצעות הסלולרי מבלי צורך להדפיסם. מחיר כרטיס בסיסי החל מ-48 יורו, ילדים בגילאי 6-12 החל מ-40 יורו, ילדים עד גיל 5 חינם.

מחיר כרטיס אקספרס לעליה מהירה כולל מדריך שמע אינטראקטיבי וגישה לתערוכות ללא תור החל מ-57 יורו.

מחיר סיור VIP באנגלית של שעה וחצי בקבוצה קטנה כולל כניסה למקומות מיוחדים בבניין החל מ-154 יורו. יש מספר סוגים של כרטיסים לאמפייר סטייט בילידינג עם מחירים שונים וכדאי לשים לב מה כלול בכל כרטיס.

 

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

 

שעות פתיחה פעילות של אמפייר סטייט בילדינג הן כל יום בין השעות 8 בבוקר ל-2 לפנות בוקר. מומלץ להגיע גם בשעות הבוקר וגם בלילה ולהנות פעמיים. המעלית האחרונה יוצאת 45 דקות לפני הסגירה.

כתובת: 20 West 34th Street, 10001, New York

אמפייר סטייט בילדינג

בניין האמפייר סטייט בניו יורק ארה"ב הוא המבנה הראשון בעולם שכלל יותר מ-100 קומות ואחריו קמו לפחות 4 כאלה בארה"ב ולמעלה מ-30 ברחבי העולם. בנייתו נמשכה קצת יותר משנה. המבנה הושלם ונחנך בתקופת השפל הגדול בשנות השלושים של המאה העשרים בארצות הברית, ועקב כך משרדים רבים לא הושכרו בו כלל עם פתיחתו ורק 20 שנה לאחר פתיחתו הפך הבניין לריווחי עבור בעליו. 

 

לוקח פחות מדקה לעלות באחת מ-73 המעליות של הבניין מהקומה הראשונה לקומה ה-80, המכילה חנות מזכרות ומתנות וגם תערוכה מפורטת על בניית הבניין. מהקומה ה-80 ניתן לקחת מעלית נוספת או אם יש לכם כוח לעלות במדרגות לקומה ה-86, בה נמצאת עמדת תצפית חיצונית עם נוף מדהים של ניו יורק והרבה מעבר. לבניין יש מערכת תאורה בצבעים שונים שמוארת באירועים מיוחדים בצבעים שמותאמים לאירוע ואם יוצא לכם להיות בניו יורק בחגים ומועדים אמריקאים תזכו לראות את זה. מידי שנה מאז שנת 1978 מתקיים בבניין מרוץ מדרגות עד לקומה ה-86, זה גם קורה בבניינים ומגדלים אחרים בעולם כמו מגדל אייפל בפריז שמקיים את המרוץ בשנים האחרונות. יחד עם פסל החירות ניו יורק זו אחת האטרקציות החשובות ביותר כשמגיעים לניו יורק.

תפריט נגישות