ארמון בקינגהאם לונדון מושך אליו לא מעט תיירים מידי שנה שרוצים לטעום קצת מבית המלוכה האנגלי ויש לא מעט תיירים שמגיעים ללונדון במיוחד בשביל משפחת המלוכה הבריטית והארמון. בעת הביקור בארמון תוכלו לראות רק חלק קטן משש מאות החדרים שלו וחפצי האומנות והציורים שנמצאים בו. המידה והמלכה נמצאת בארמון הוא יהיה סגור לביקורים ותוכלו לראות את דגל המלוכה מונף ומכריז על הימצאותה של המלכה אליזבת השנייה, שמכהנת בתפקידה כבר למעלה מ-60 שנה ונשואה לנסיך פיליפ. אחת האטרקציות שמגיעים אליה הכי הרבה תיירים, גם כי היא חינם היא טקס החלפת המשמרות של חיילי המשמר הבריטי. הטקס נערך בימים ובשעות מתחלפות, בדרך כלל בסביבות השעות 10:30 או 11:00. כדאי להתעדכן באתרים ובפורומים השונים לפני ההגעה לארמון ולא להחמיץ את האירוע.

ארמון בקינגהאם שנמצא בלונדון בירת אנגליה הוא ארמון המלוכה הבריטי ומשכנה הקבוע של המלכה אליזבת השנייה, על אף שהיא חיה ומתגוררת גם בארמונות נוספים בבריטניה. הארמון הבריטי נבנה במקור עבור ג'ון שפילד, הדוכס הראשון מבקינגהאם, בשנת 1703. בשנת 1762 נרכש המבנה על ידי המלך ג'ורג' השלישי, שהרחיב והגדיל אותו. בשנת 1826 שכר המלך ג'ורג' הרביעי את שירותיו של ג'ון נאש על מנת שישפץ את המבנה ויהפכו לארמון. בשנת 1837 הפך הארמון לארמון העיקרי של בית המלוכה הבריטי, והתגוררה בו המלכה ויקטוריה.

ארמון בקינגהאם  שופץ ב-1847 ונוסף לו אגף חדש, שתכנן אדוארד בלור, שהשלים צורה של ריבוע, וכך נוצרה החצר המרובעת שבמרכז הארמון. בתום השיפוץ היו בארמון תשעה עשר חדרי אירוח ממלכתיים, 52 חדרי שינה מלכותיים, 188 חדרי שינה למשרתים, 92 משרדים ו-78 חדרי אמבטיה. בשנת 1912 נערך שיפוץ נוסף בחזית הארמון המלכותי. הארמון נפגע במהלך מלחמת העולם השנייה, אך משפחת המלוכה הבריטית לא שהתה בו בזמן הבליץ. ארמון בקינגהאם הפך למעונו הרשמי של בית המלוכה הבריטי ב-1837, בכניסתה לתפקיד של המלכה ויקטוריה. בתקופה שאולם האירוח היה רווי בעיטורי זהב וצבע, רוב הארמון היה פחות יוקרתי. בעקבות נישואי המלכה ב-1840, בעלה, הנסיך אלברט, אירגן מחדש את כל נושא משק הבית, המשרדים והצוות.

ארמון בקינגהאם סיורים

הארמון מציע לא מעט סיורים כולל ביקורים באורוות המלכה, גלריית המלכה, חדרי הארמון הרשמיים והחצי רשמיים ועוד. תוכלו לבחור סיור ולשלב בין האתרים השונים בארמון של ממלכת בריטניה המאוחדת. תוכלו לחוות מסורת יקרה של המלוכה האנגלית עם סיור בקבוצה קטנה בלונדון. לראות את החלפת משמרות של חיל הפרשים של המלכה. לאחר מכן, תוכלו לראות את חדרי המדינה של ארמון בקינגהאם ביום פתוח לציבור.

נצלו את ההזדמנות הנדירה לחקור את חדרי המדינה של ארמון בקינגהאם, ולחוות את אחד הטקסים ההיסטוריים ביותר של משפחת המלוכה בלונדון. תוכלו לצפות בשינוי של המשמרות בחברת מדריך מקומי, שיסביר את ההיסטוריה ואת דוכן העמודים שמאחורי הטקס. מתנשפים בכישורי הדיוק של שומרי הרגליים של המלכה כשהם צועדים לקולות של להקה צבאית, או רואים את חיל הפרשים של הבית צוהלים על סוסים במשמרות של משמר הסוסים. תוכלו לראות כמה מן האוצרות הגדולים ביותר מן האוסף המלכותי, כולל סרוויס פורצלן מעודן וכמה ממיטב הריהוט האנגלי והצרפתי בעולם. מדריך אודיו רשמי יסופק כדי לספר את ההיסטוריה של הריהוט והקישוטים המפוארים, ולשים את הכל בהקשר היסטורי.

היכנסו להזמנת כרטיסים לארמון או לסיורים!

ארמון בקינגהאם
ארמון בקינגהאם סיור האורוות המלכותיות

האורוות המלכותיות אחראיות על כל הסדרי הנסיעה בכביש עבור המלכה ובני משפחת המלוכה ברכב ובמרכבה רתומה לסוס. זה בתים ומסתכלת אחרי אוסף המלכותי של המאמנים ההיסטוריים ואת הקרונות, אשר רבים מהם משמשים עדיין עבור מקרים רשמיים המדינה כגון חתונות, פתיחת המדינה של הפרלמנט, וביקורים ממלכתי. זה מבנה שמציג את האוסף המלכותי וההיסטורי של הקרונות, אשר רבים מהם משמשים עדיין עבור אירועים רשמיים של המדינה כגון חתונות, פתיחת המדינה של הפרלמנט, וביקורים ממלכתיים. משך זמן הביקור באורוות המלכותיות הוא בערך שעה.

ארמון בקינגהאם סיור גלריית המלכה

ארמון בקינגהאם מזמין אתכם לצעוד דרך האכסדרה העמוקה וימינה אל תוך גלריית המלכה. זו גלריה לאמנות ציבורית והיא חלק מארמון בקינגהאם ולכן מקום מיוחד למדי כדי להציג כמה יצירות אמנות מלכותיות, בתוספת תערוכות מתחלפות. זה לא יהיה טיול ללונדון בלי להתעמק בעבר המלכותי של בריטניה. כאן בגלריית המלכה, בתוך ארמון בקינגהאם, תראו תערוכות מתחלפות מהקולקציה המלכותית, ואוצרות מרהיבים, מוזהבים יותר ממה שאתם יכולים לספור. תוכלו לראות ציורי אמן ישנים, ריהוט נדיר, שטיחי קיר עשירים, אמנות דקורטיבית ותמונות מדהימות מאוסף ענק. יש גם מכלול מרהיב של רהיטים מוזהבים כסופים, אשר היה נוצץ בכל רחבי בית המשפט סטיוארט. אל תשכחו את המדריך המולטימדיה בחינם עבור תובנות מיוחדות ופרשנות מן המומחים של הארמון המלכותי.

ארמון בקינגהאם החדרים הרשמיים

בזמן שאתם מחכים להזמנתכם הרשמית לביקור בממלכת הוד מלכותה, התגנבו להציץ אל ביתה המשופע בסיור בחדרי המדינה בארמון בקינגהאם שנקראים החדרים הרשמיים. הרגישו כבוד עצמי כאשר אתם משוטטים באולמות המלוכה וחקרו 19 חדרי ארמון מפוארים, לפני שאתם נהנים ממקום המשקיף על הגנים המפוארים. עקבו אחרי מעקה הברונזה האלגנטי במעלה גרם המדרגות הגדול והתבוננו בחדר הלבן היפהפה, האלגנטי ועם טעם של פנג שוואי. חדר הציור הלבן הוא אולי היפה ביותר מכל חדרי המדינה, והוא משמש כחדר קבלת פנים מלכותי עבור המלכה ובני משפחת המלוכה כדי להתכנס לפני אירועים רשמיים. צעדו בחופשיות סביב חדר הכס הדרמטי, וקחו זמן מה כדי ליהנות מיצירות המופת של רמברנדט, טיטיאן ורובנס בגלריית התמונות. העיצוב היפה והגדול של אולם הנשפים עשויים אפילו להעלות בראשם תמונות של ריקוד.

ארמון בקינגהאם טקסי הארמון

ארמון בקינגהאם עבר במהלך תקופת מלוכה זו שינויים כולל בטקסי הארמון שעברו שינוי קיצוני, וכניסה לארמון אינה נחלתו של המעמד הגבוה בלבד. בתקופות קודמות, הדברים היו אחרים לחלוטין. גברים נדרשו ללבוש מדים במאיים ונשים שמלות עם שובל וזרים על ראשן. לאחר מלחמת העולם הראשונה, המלכה מרי החליטה להתאים את קוד הלבוש לצו האופנה, על ידי קיצור אורכן של החצאיות מספר סנטימטרים מהרצפה. שינוי זה לא מצא חן בעיני המלך ג'ורג' החמישי, כך שחצאית המלכה נותרה פחות אופנתית עם מרווח קטן יותר מהרצפה. בעקבותיהם, ג'ורג' השישי והמלכה אליזבת אפשרו את קיצור החצאיות לשימוש יומי. כיום, אין קוד לבוש רשמי. רוב הגברים המוזמנים לארמון בקינגהאם במהלך שעות היום, בוחרים ללבוש חליפות או מקטורן. ובשעות הערב, בהתאם לסוג האירוע, עניבה שחורה או לבנה.

 

היכנסו להזמנת כרטיסים לארמון או לסיורים!

ארמון בקינגהאם כרטיסים מחיר

כרטיסים לארמון בקינגהאם מומלץ להזמין מראש כדי להבטיח את מקומכם וכך גם לסיור. מחיר כרטיסים מתחיל מ-18 יורו ויש כל מי סוגי כרטיסים לאורך השנה, בעיקר בקיץ כשיש יותר אפשרויות. כדאי לבדוק עם הארמון נמצא בכרטיס לונדון פס יחד עם אטרקציות נוספות.  מומלץ להזמין כרטיסים לשעה מוקדמת ככל שניתן כדי להימנע מצפיפות במקום או בשעות אחה"צ כשהלחץ מתחיל מעט לרדת. 

תפריט נגישות