ארמון ורסאי היה ארמונם העיקרי של מלכי צרפת בסוף המאה ה-17 ובמאה ה-18 והיה ממוקם בעיר וורסאי בצרפת. הארמון לא נבנה על מנת לשמש רק כמקום מגורים למשפחה המלכותית. לואי ה-14 בנה את הארמון כחלק מתכניתו להפוך להיות מרכז מלכות ושלטון צרפתי. לא ייאמן כפי שזה נראה, זה היה מתחם צנוע בתחילה עם לבנים ואבן ציד ונבנה עבור לואי ה-13. בנו לואי ה-14 שכונה "מלך השמש" בגין השימוש העצום בזהב ובעיטורים בעיצוב ארמון ורסאי, הלך לדרכו והפך אותו לאנדרטה ענקית לאדריכלות, לאמנות ולטעם היפה של המלוכה הצרפתית. ארמון ורסאי מפואר מאוד ויש בו יותר מ-1,200 קמינים. השפע הזה בולט ביותר בגלריה דה גלאסס (Hall of Mirrors), אולם נשפים בן 75 מטרים, עם פסלים. יש בו 17 חלונות מקושתים, כל אחד מהם מעוצב עם 21 מראות בודדות. עם מאות דונמים של גנים מרהיבים וקישוטים בכל מקום שתביטו אליו, זו טירה צרפתית מפוארת מהמאה ה-17 ובמחיר כרטיס אחד אתם יכולים להרגיש בני מלוכה ליום אחד בארמון.

 

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

 

ארמון ורסאי היווה את מרכז האדמיניסטרציה והשלטון של צרפת. החדר המרכזי בארמון, "חדר השינה של המלך", היווה למעשה את מרכז השלטון של צרפת, והמקום בו הוחלט על כל הפעולות השלטוניות. אצילי הממלכה שהשתכנו בוורסאי, לאחר שהגיעו אליה מכל רחבי צרפת כדי להיות קרובים לשלטון, בילו את זמנם בשעשועים המועדפים על המלך, מסיבות, נשפים, ארוחות, קונצרטים ובעיקר עסקו ברכילות ובהוללות מינית. בניית ארמון ורסאי,  אחזקתו ושימושו לכל אצילי הממלכה כילתה חלק נכבד מתקציבה של צרפת, וישנם היסטוריונים רבים שהעלו את בניית הארמון ועלויות אחזקתו כאחת הסיבות לפרוץ המהפכה הצרפתית.

אבל ארמון ורסאי אינו מפורסם רק על הפאר שלו וההיסטוריה הרחוקה. נחתם שם גם הסכם ורסאי שהיה בעל חשיבות גדולה על מנת לסיים את מלחמת העולם הראשונה. ורסאי היא אחת האטרקציות הפופולריות ביותר בצרפת, כמו גם אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. בימים אלו עובר ארמון ורסאי תוכנית שיקום בעלות של 400 מיליון יורו, המיועדים להסתיים בשנת 2020, חלקים מהארמון עשויים להיות לבושים בפיגומים בעת הביקור. אבל אל תתנו לזה להטריד אתכם: עם 700 חדרים, 67 מדרגות, טונות של אמנות לא יסולא בפז, והגנים שמתוחזקים באהבה, יהיה לכם מספיק ממה להנות ועדיין תרגישו מלכותיים. ארבעת החדרים בדירה המלכותית של המדינה סגורים כעת לשיפוץ. המבקרים יכולים ללמוד על העולם של מארי אנטואנט במקומות אחרים, כמו פטיט טריאנון והמלכה המלט.

ארמון ורסאי כרטיסים מחיר

מחיר כרטיסים אל הארמון כולל מדריך אודיו החל מ-18 יורו, ילדים מתחת לגיל 18 נכנסים חינם. כרטיס כולל סיור עם מדריך, כניסה לגנים ולפארק וכמובן לארמון ללא תור החל מ-40 יורו, ילדים בגילאי 6-17 החל מ-20 יורו. מומלץ להזמין כרטיסים מראש בגלל התורים הארוכים שיש בקופות ארמון ורסאי בעיקר בסופי שבוע וחגים לועזיים. תוכלו לקבל את הכרטיסים לאחר ההזמנה אונליין ישירות לטלפון הסלולרי באמצעות מייל והודעת SMS ולהציגם באמצעות הסלולרי בכניסה מבלי צורך להדפיסם.

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

 

 

שעות פתיחה של הארמון: ימים שלישי עד ראשון 09:00-17:30, ביום שני סגור. ניתן להיכנס עד 30 דקות לפני הסגירה. מומלץ להגיע מוקדם ככל האפשר עם כרטיסים מוכנים שהזמנתם כבר מראש.

 

כתובת: Place d'Armes, 78000, Paris

כדאי לבדוק אופציית קניית כרטיסים לארמון ורסאי יחד עם אטרקציות נוספות כמו כרטיסים למגדל אייפל ולהוזיל כך את מחיר הכרטיסים. מבחינת תחבורה אוטובוס תיירים בפריז מגיע אל הארמון ויש כמובן אוטובוסים נוספים שמגיעים ומטרו.

תפריט נגישות