ארמון פלש נמצא בעיר סיניה ברומניה ומהווה את אחד ממוקדי התיירות הפופולריים ביותר ברומניה. הארמון שימש למגורי הקיץ של משפחת המלוכה הרומנית ונחשב לאחד הארמונות היפים ביותר ברומניה. ככל שמדובר בטירות אירופאיות, ארמון פלש נחשב לדי צעיר. למעשה, זו הייתה הטירה הראשונה שהונעה במלואה באמצעות חשמל, ומים זורמים וזה די מצביע על כמה הארמון הוא חדיש יחסית.

 

סיור בארמון זה מאפשר לכם לסייר במעון הדקדנטי ובחדרים הרבים שלו, כולל תיאטרון בן 60 מושבים וספריה עם דלת סודית. מהתקרות הפרסקו וגג הזכוכית הצבעונית ועד 4,000 הממצאים האירופיים והאסייתיים שנאספו בשריון, תוכלו לקבל לא מעט תובנות ומידע מעניין וחשוב לגבי חיי המלוכה.

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

ארמון פלש נבנה בסיניה לפי הזמנתו של המלך קרול הראשון ועל פי תכוניותיהם של האדריכלים יוהנס שולץ וקארל לימאן. בנייתו התנהלה בין השנים 1873–1914 והסתיימה עם מות המלך.

 

ארמון פלש אירח אישים נכבדים רבים כולל סופרים, מוזיקאים, מלכים ומלכות והחשוב ביניהם היה פרנץ יוזף הראשון, שהיה קיסר אוסטריה, ושהה בו בשנת 1896. יש לכם הזמנות להצטרף לכל האישים הנכבדים הללו ולבקר בארמון שבו בילו מלכים ומלכות בחופשת הקיץ שלהם.

 

בארמון יש 160 חדרים וזה לא מעט. המגדל המרכזי מגיע לגובה של 66 מטר. ליד המבנה המרכזי נבנו שני מבנים נוספים, ה”פלישור” וה”פוישור”. לארמון יש תחנת כוח מקומית והודות לה היה הארמון האירופאי הראשון שחובר לחשמל וזו בהחלט היסטוריה.

 

ארמון פלש הוא אמנם לא ארמון בקינגהאם לונדון או ארמון ורסאי הפריזאי אבל אם אתם ברומניה זה בהחלט מקום שמומלץ לבקר בו ולהתרשם ממנו וגם ללמוד על ההיסטוריה של רומניה ובית המלוכה שלה. הארמון נמצא בתוך מתחם של מבנים קטנים יותר  עם פארק ענק שתוכלו לטייל בו להנאתכם ולא רק להגיע אל ארמון פלש, אלא ליהנות מכל המסביב שלו כולל הגנים המרהיבים שלו שיש בהם גם מזרקות.

 

ניתן להגיע למלון עם רכב ולהחנותו בתשלום במרחק הליכה של 15-20 דקות מהארמון. ההליכה היא במסלול עם עליה ויכול להיות קשה לאנשים מבוגרים. ניתן לבקש שיסיעו אתכם משטח החניה עד לארמון. כרטיס הכניסה שלכם כולל הדרכה פרונטלית קצרה באנגלית. משך הביקור בארמון הוא בערך שעה.

ארמון פלש כרטיסים מחיר

ארמון פלש הוא יעד תיירותי מאוד פופולרי ויש אליו המון תורים, במיוחד באוגוסט. לכן מומלץ להזמין אליו כרטיסי מראש כדי לא לבזבז המון זמן על שניית כרטיסים בקופות ולדלג על התור הזה, שעלול להיות ארוך מאוד. מחיר כרטיס החל מ-24 יורו, ילדים בגילאי 6-17 וסטודנטים עד גיל 25 (מזמינים כרטיסים מראש ומציגים כרטיס סטודנט בכניסה) החל מ-13 יורו, ילדים עד גיל 5 חינם.

 

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

 

לאחר הזמנת כרטיסים אונליין תקבלו אותם ישירות למייל ולסלולרי שלכם ותוכלו להציגם בכניסה באמצעות הסלולרי מבלי צורך להדפיסם ומבלי לבזבז זמן יקר על תורים בקופות.

 

שעות פעילות הארמון משתנות בהתאם לעונה. תוכלו לראות את ימי ושעות הפעילות באתר בעת הזמנת הכרטיסים.

 

כתובת: Aleea Peleșului 2, 106100, Sinaia

 

ארמון פלש

תפריט נגישות