ארמון שנברון וינה הוא אחד מהאתרים המרכזיים החשובים ביותר והיפים ביותר באוסטריה יחד עם ארמון בלוורד וינה ומידי שנה מגיעים אליו בסביבות השלושה מיליון תיירים, מה שהופך אתו לאטרקציה הפופולרית ביותר באוסטריה. ארמון שנברון וינה הוכרז כאתר מורשת עולמית ע”י אונסק”ו. ארמונם של קיסרי האימפריה הרומית הקדושה והקיסרות האוסטרו הונגרית. בתום מלחמת העולם הראשונה עברה האימפריה האוסטרו הונגרית מן העולם והארמון המפואר עבר לרשותה של הרפובליקה האוסטרית הצעירה. חדריו היפים שומרו כמוזיאון שמושך מבקרים רבים, אך גם שימשו כתפאורה למספר ועידות ופגישות היסטוריות. אם אתם מגיעים לוינה אל תפספסו את הארמון המדהים הזה ואת הגנים המרהיבים שלו יחד עם גן החיות העתיק בעולם.

 

ארמון שנברון וינה בנוי ממספר חלקים: המבנה המרכזי של הארמון, הגנים הבוטניים, גני הארמון, החצר הפנימית של הארמון, בית הדקלים שיש בו אוסף עצום של צמחים אקזוטיים פורחים בחממה טרופית מפוארת שהוקמה בשנת 1882, גלורייטה שזו שדרת עמודים בעלת קשתות, בארכיטקטורה נאו קלאסית, שעוצבה על ידי פרדיננד פון הוהנברג ונבנתה ב-1775 והיא התהילה המפארת את הגבעה מאחורי הארמון. בנוסף יש את גן החיות שנברון שנוסד ב-1752 בהוראתו של פרנץ סטפן ויש לו ביתן מתומן.

 

ארמון שנברון מכיל גם את מוזיאון הכרכרות שממוקם בבית ספר החורף לרכיבה לשעבר ונמצאים שם המרכבות, מזחלות וכיסאות אפריון, אשר שימשו להובלת המשפחה הקיסרית. תוכלו למצוא בארמון גם את המבוך שהיה מרכיב מועדף ברבים מהגנים האירופיים המפוארים. זה שבארמון שנברון מספק דרכים מבלבלות למבקרים. חובב מזרקות ישמחו לשמוע על מזרקת נפטון שנמצאת בארמון. המזרקה ואגן שופעי חיוניות למרגלות הגבעה, פוסלו ב-1780 על ידי פרנץ אנטון צאונר.

 

הכניסה אל ארמון שנברון כוללת סיור מודרך. תוכלו לפגוש את המדריך מחוץ לארמון מול הכניסה הראשית בצד ימין. תוכלו לחקור את אולמות הבארוק המדהימים באולם הבארוק הזה (1,413 חדרים), עם מדריך הטיולים שלכם ולספוג את הפאר, בשילוב עם ההיסטוריה שלה.

ארמון שנברון כרטיסים מחיר

ארמון שנברון הוא האטרקציה הפופולרית ביותר באוסטריה והתורים אליו עלולים להיות ארוכים מאוד. לכן מומלץ להזמין כרטיסים מראש כדי לעקוף את התורים ולהבטיח את מקומכם בארמון. לאחר הזמנת כרטיסים לארמון שנברון אונליין תקבלו אותם ישירות לסלולרי ולמייל שלכם ותוכלו להציגם בכניסה באמצעות הסלולרי מבלי צורך להדפיס. מחיר כרטיס כולל סיור מודרך באנגלית החל מ-38 יורו, ילדים בגילאי 7-17 החל מ-29 יורו. עד גיל 6 חינם. משך הביקור כולל הדרכה בערך שעתיים וחצי.

 

היכנסו להזמנת כרטיסים ותוכלו לעקוף את התור!

 

ניתן להזמין גם כרטיסים לארמון כולל קונצרט חגיגי של שעה וחמישים דקות וסיור מודרך במחיר של החל מ-68 יורו או כרטיס לארמון כולל סיור קולי בארמון וסיור מיוחד בן 3.5 שעות בווינה במחיר של החל מ-58 יורו.

 

שעות פתיחה של הארמון והסיור: שלישי, שישי ושבת ב-15:00, שעות הפתיחה יכולות להשתנות בהתאם לעונה ולחגים הלועזיים. יש להגיע רבע שעה לפני המועד שנקבע.

כתובת הארמון: 47 Schönbrunner Schloßstraße, 1130, Vienna

ארמון שנברון וינה

תפריט נגישות