בית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם בהולנד הוא ביקור חובה לכל יהודי שמגיע אל אמסטרדם. מדובר בבית כנסת של קהילת יוצאי ספרד ופורטוגל, שהיגרו להולנד בעקבות גירוש ספרד ונבנה לפני למעלה משלוש מאות שנים ברובע היהודי באמסטרדם הולנד. החל מהמחצית השנייה של המאה ה-17 הורשו יהודי אמסטרדם לבנות בתי כנסת שנראו מהרחוב. החלטה זו שינתה את המראה והתחושה של אמסטרדם כולה! תוכלו לצפות באולמות הנרות של בית הכנסת הפורטוגזי, להעריץ את גילופי העץ המיוחדים, ולהרגיש את הרצפה החולית מתחת לרגליכם. מדריך השמע שלכם יספר את סיפורו של בית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם תוך כדי הליכה. בבית הכנסת הגדול אין תאורה חשמלית ועד היום הוא מואר באמצעות נרות, לעומתו בית הכנסת החורפי מחומם ויש בו תאורה חשמלית.

 

פנים בית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם הוא פלא בפני עצמו. מלבד ארכיטקטורה ורצפות עץ, עדיין אין חימום או תאורה מודרנית, כך שנכנסים למבנה והולכים דרך נרות קסומים וזה ממש מדהים. במאה ה-17, המסחר ההולנדי, בתוספת המדע, הצבא, והאמנות היו מן המפורסמים ביותר בעולם ולכן זה היה ידוע בשם תור הזהב. עד השואה, היהודים היוו 10% מאוכלוסיית אמסטרדם, שרבים מהם מצאו את העיר הזאת כמקלט מפני רדיפות בספרד ובפורטוגל. בזמנו היה בית הכנסת הפורטוגלי אחד המבנים הגדולים ביותר באמסטרדם. היום זה אחד מחמשת בתי הכנסת בעולם שיש להם רצפת חול. במתחם בית הכנסת יש גם את המוזיאון היהודי ומוזיאון השואה.

 

הביקור בבית הכנסת הוא קצר יחסית וכדאי לשלב אותו עם אטרקציה נוספת. ניתן להגיע למקום באמצעות אוטובוס תיירים באמסטרדם וכך להספיק מקומות נוספים באמסטרדם.

בית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם מחיר

מחיר כניסה אל בית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם הולנד החל מ-17 יורו, ילדים בגילאי 13-17 החל מ-8.5 יורו, ילדים בגילאי 6-12 החל מ-4.25 יורו. המחיר כולל כניסה לבית הכנסת כולל מדריך קולי, כניסה למוזיאון היהודי כולל מדריך קולי וכניסה למוזיאון השואה. מומלץ להזמין כרטיסים מראש אונליין כדי לחסוך המתנה בתור לקופות. לאחר הזמנת הכרטיסים תקבלו אותם ישירות למייל ולסלולרי ותוכלו להציגם בכניסה באמצעות הסלולרי שלכם מבלי צורך להדפיסם.

 

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

 

שעות פתיחה של בית הכנסת והמוזיאונים: ימים ראשון עד חמישי 10:00-17:00, שישי 10:00-14:00, שבת סגור.

כתובת: Nieuwe Amstelstraat 1, 1011 PL, Amsterdam

בית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם

המלצות של אנשים שהזמינו כרטיסים אונליין לבית הכנסת:

  1.  זה היה מרגש, אינפורמטיבי והסרטון היה עשוי היטב. אני באה מארה”ב, בת לאב אשכנזי יליד פולין שהצליח לעזוב רגע לפני המלחמה. היה טוב להבין משהו על החיים הספרדים באמסטרדם.
  2. סיור האודיו היה אינפורמטיבי. יכולתי לדמיין את המקום מתמלא כשהקשבתי להסבר.
  3. מקום מעולה, ביקור באיכות גבוהה עם מדריכי אודיו בחינם. אהבנו את המקום הזה מלא בהיסטוריה שבו בילינו כמה שעות! אנו ממליצים עליו בחום, כמו גם על המוזיאונים האחרים ברובע היהודי. הכרטיס לבית הכנסת או לכל מוזיאון אחר בשכונה נותן גישה לכל מקומות הביקור ברובע היהודי! בילינו שם יום שלם.
  4. מאוד אינפורמטיבי. מדריכי אודיו נהדרים וקלים לעבוד איתם. הדברים נחמדים. מעניין
  5. התקבלו בברכה ידידותית מאוד. בית הכנסת הגדול עם הריהוט המפואר היה מרשים במיוחד. גם התובנות על חיי הקהילה היהודית שהצלחנו לקבל בסיור היו מאוד אינפורמטיביות.
  6. ביקור מעניין במיוחד כדי ללמוד עוד על ההיסטוריה והמסורות של העם היהודי. כדאי לא להפסיד.
  7. הגענו אל אמסטרדם בחורף והגענו לכאן לביקור מעניין.
  8. קבלת פנים ידידותית. מידע טוב ופתוח ב-10 בבוקר ויחסית אין הרבה אנשים מוקדם בבוקר.

תפריט נגישות