הקטקומבות של פריז Catacombs of Paris הן אתר קבורה מפורסם בפריז שנפרש כרשת מחילות וחדרים תת קרקעיים בצרפת. הקטקומבות של פריז נמצאות באזור ששימש כמחצבת אבן גיר בתקופת האימפריה הרומית, והומר בסוף המאה ה-18 לאתר קבורה המוני. קחו סיור תת קרקעי בבית הקברות העתיק של פריז, שבו עצמות של שישה מיליון אנשים מדהימים שנמצאים בתצוגה. נדודים במסדרונות הללו הם חוויה מפחידה להפליא, ותלמדו הכל על חיים ומוות בפריז במאה ה-18 עם מדריך השמע הרב לשוני. גלו את הצד האפל של פריז. אנחנו לא ממליצים להביא לכאן ילדים, בטח לא קטנים.

 

בשלהי המאה התשע עשרה הייתה לפריז בעיה רצינית. בתי הקברות הפנימיים של בירת צרפת היו ממש גואים, וגרמו למגיפות מגעילות. בחסות החשיכה נשאו עובדים שרידי אדם מכל בית קברות בפריז למחצבת טומבה איזואיר. כיום, למעלה משישה מיליון גופות כולל גיבורי המהפכה הצרפתית נמצאות שם בשלום יחסי והמקום נקרא הקטקומבות של פריז. כדי לשים את זה בפרספקטיבה, זה כמעט שלוש פעמים את האוכלוסייה הנוכחית של פריז. עכשיו, אתם יכולים להגיע אל הלב של הפעילות המזוהמת ולחקור את המסדרונות עם ערימות הגולגולות בקצב שלכם. עם מדריך שמע במגוון שפות, אתם יכולים ללמוד על כל פיסה סודית של ההיסטוריה הפריזאית. המקום אמנם קצת מפחיד אבל מרתק ושקט. ניתן להגיע לכניסה לקטקומבות של פריז דרך תחנת הרכבת התחתית של פריז דנפר רושרו או מכיכר דנפר רושרו.

מסלול הביקור התיירותי של הקטקומבות של פריז עובר תחת אזור הרובע ה-14 של העיר בלבד, אולם מחילות דומות נמצאות גם מתחת למרבית הרבעים שבגדה השמאלית כמו הרבעים החמישי, השישי, ה-12, ה-13, ה-14, ה-15 וה-16 של עיר האורות (קחו בחשבון שפריז מחולקת לעשרים רבעים). קירות הקטקומבות מכוסים ציורי קיר החל מהמאה ה-18 ואילך. אורך המחילות הפתוחות לציבור הוא 1.7 ק"מ בערך. יש כניסות סודיות אל הקטקומבות של פריז מכל מיני מקומות ברחבי פריז אבל הכניסות הללו מסוכנות ולא חוקיות ומומלץ להיכנס בצורה בטוחה וחוקית ורק לאזורים שהותרו. קחו בחשבון שיש למעלה ממאה מדרגות שצריך לרדת בהתחלה ולעלות בסוף. הטמפרטורות בקטקומבות יכולות להיות נמוכות מתחת ל-14 מעלות צלזיוס, אז מומלץ להתלבש כראוי. אין כניסה למקום עם תיקים גדולים ומזוודות ואין שמירת חפצים.

הקטקומבות של פריז כרטיסים

הקטקומבות של פריז זו אטרקציה מרתקת ולא מעט תיירים מגיעים אליה. כדי לחסוך זמן ולא להיתקע בתורים מומלץ להזמין כרטיסים מראש. לאחר הזמנת כרטיסים מראש תקבלו אותם ישירות למייל ולסלולרי ותוכלו להציגם בכניסה באמצעות הסלולרי. מחיר כרטיס כניסה כולל מדריך שמע החל מ-79 יורו, ילדים מתחת לגיל 4 חינם.

היכנסו להזמנת כרטיסים מוזלים!

 

 

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

 

שעות פתיחה: שלישי עד ראשון 10:00-20:30, ביום שני סגור.

כתובת: 1, Avenue du Colonel Henri Rol-Tanguy, 75014, Paris

הקטקומבות של פריז

תפריט נגישות