השעון האסטרונומי בפראג הוא אחד מהאטרקציות הפופולריות ביותר בפראג, לא פחות מאשר מצודת פראג וטירת פראג. אם אתם מגיעים לפראג זו חובה לבקר במגדל השעון הגותי ולראות את הקרביים של העולם של השעון האסטרונומי המבוגר ביותר בעולם. השעון מוצב בכיכר סטורמסצקה שבפראג. השעון הותקן ב-9 באוקטובר 1410 ועבר שיפוץ וניקיון בינואר 2008, מה שגרם להשבתו לחצי שנה. פני השעון ניצבים בחזית בית העירייה הישן. מנגנון השעון מורכב ממספר חלקים עיקריים: חוגה המציגה את מצג השמש והירח בשמיים, תצוגת בובות בדמות שנים עשר השליחים, שלד המסמל את המוות המכה על הפעמון מדי שעה, תצוגת בובות נוספות, וכן לוח שנה המציג מדליונים של עונות השנה.

 

השעון האסטרונומי בפראג הוא חוויה שאסור להחמיץ, בכל שעה נפתחת דלת קטנה, וישו צועד החוצה, ואחריו תלמידיו. גראם ריפר גם מצלצל בפעמון ובודק כדי לראות מי הגיע. יש גם תנועה פלנטרית, גלגל המזלות ועוד על השעון ו-75% מחלקיו מקוריים, הם כמו בשעון המקורי מהמאה ה-15. תוכלו לעלות במעלה המדרגות או במעלית במעלה המגדל. משם תוכלו ליהנות מנוף מדהים על כיכר העיר העתיקה ושאר העיר העתיקה של פראג. בדרך חזרה למטה, אתם יכולים לחשוב על כוח השהייה של השעון האסטרונומי בפראג ועל הנוף שראיתם ממנו ולהמשיך לטייל באזור המקסים והיפה ליד כיכר העיר העתיקה בפראג. תוכלו למצוא את הפסל התלוי של זיגמונד פרויד במרחק 5 דקות הליכה ממגדל השעון. יש הטוענים שהיצירה של דייויד סרני מאתגרת את הסטאטוס קוו, בעוד אחרים מאמינים שזה מסמל את מאבקיו המתמידים של פרויד עם הפחד מפני מותו.

השעון האסטרונומי בפראג מחיר כרטיסים

השעון האסטרונומי בפראג הוא אטרקציה מבוקשת מאוד ויש אליו לא מעט תורים ולכן מומלץ להזמין אליו כרטיסים מראש ולדלג על התורים הארוכים. מיד לאחר הזמנת הכרטיסים אונליין תקבלו אותם לסלולרי ולמייל ותוכלו להציגם בכניסה באמצעות הסלולרי מבלי צורך להציגם. מחיר כרטיס החל מ-16 יורו, ילדים בגילאי 3-15 החל מ-8 יורו. המדריך או המדריכה ימתינו לכם ליד השעון בשעה שהזמנתם עם מטריה בצבעי כחול לבן בכל מזג אוויר.

 

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

 

שעות פתיחה ופעילות: שלישי עד ראשון 09:00-22:00, בימי שני סגור. מומלץ להגיע בשעות הבוקר המוקדמות עם כרטיסים שהזמנתם מראש או כשמחשיך כדי לראות את העיר מוארת מלמעלה.

כתובת: Staroměstské nám. 1, 110 00, Prague

השעון האסטרונומי בפראג

המלצות של אנשים שקנו כרטיסים לשעון האסטרונומי אונליין:

 

  1.  שווה לטפס לפסגה בשביל הנופים המדהימים של העיר! הייתי מרחיק לכת ואומר שזו חוויה הרבה יותר טובה מאשר טיפוס לטירת פראג.
  2. נוף יפה מאוד של המרכז ממגדל השעון. הנציג שחיכה שנמסור לנו את הכרטיסים היה ממש נחמד וידידותי, לא היו לנו בעיות. קיבלנו גם סיור חינם בעירייה עם יאן שהיה מדריך נהדר באמת!
  3. חוויה נהדרת, קל למצוא את המדריך ואת המטריה הכחול-לבנה שלו – הכל היה פשוט משם. עדיף ללכת מוקדם, אחרת זה נהיה די צפוף!
  4. אחרי פארק המים אקווה פאלאס זו האטרקציה האהובה עלי.
  5. זה היה אחד הסיורים המהנים ביותר בפראג! המדריך היה משעשע, אינפורמטיבי ומקצועי. תמורה מצוינת לכסף!
  6. הרבה דברים טובים לראות. קל לניווט ודרך נהדרת לבלות מספר שעות.
  7. דילוג על התור היה טוב מאוד כי התורים היו מאוד ארוכים כשהיינו שם ויכולנו לדלג על התור ולהגיע מהר פנימה.
  8. זו הייתה הפעם הראשונה עבורי ואני חייב לומר שהכל הלך ממש טוב. ההוראות ברורות ומובנות ומה שמצאתי חיובי מאוד היה הקדמה קצרה של המדריך. הייתי עושה את זה שוב בכל עת

תפריט נגישות