טירת ואוול היא טירה שנמצאת במרכז קרקוב בדרום פולין על גבעת ואוול. היא נבנתה עבור המלך קז'ימייז' השלישי, שהיה מלך פולין וכוללת מספר מבנים סביב חצר מרכזית בסגנון הרנסנס הפולני. הצטרפו אל מסע ימי הביניים באחת הטירות המדהימות של אירופה, טירת ואוול ושמעו סיפורים מהתקופה של פולין מהמאה ה-14 בעזרת המדריך המקומי הבקיא. שוטטו בחדרי המועדון בהם הוכתרו מלכים, חקרו חצרות ותראו את בית הנשק המלכותי והאוצר!

 

כאחת מאבני חן המסנוורות ביותר ברשימת המורשת העולמית של אונסק"ו, טירת ואוול תגרום לכם להתפעלות גם מבחוץ וגם מבפנים. בעזרת המדריך המקומי שלכם, חקרו את האטרקציה התיירותית מספר אחת של קרקוב וקבלו הצצה לפולין המרתקת מהמאה ה-14!

 

הטירה המפוארת מתנשאת מעל נהר הוויסלה, ומלאה באווירה מלכותית וסיפורים. היא נבנתה בפיקודו של המלך קז'ימייז' השלישי הגדול, שמלך בין השנים 1333 עד 1370, עברו הסוער הוא גורם לפחות לסיפור או שניים. שוטטו בחדרי המועדון בהם הוכתרו מלכים, חקרו בתאים ובחצרות, ולמדו על קשרי הנשיאות הרבים של הטירה. בתערוכות השריון המלכותי והאוצר, בדקו את התכשיטים והאוצרות היקרים שהיו בעבר בבעלות משפחות מלוכה פולניות. זו דרך מהנה וחינוכית לחשוף את ההיסטוריה של קרקוב ולחוש את העבר כאילו חייתם אותו כאן בעצמכם.

 

טירת ואוול המשתרעת על שטח של 7,040 מטרים רבועים, היא אחת מהטירות הגדולות באירופה, ומייצגת את כל סגנונות האדריכלות האירופאיים של תקופות ימי הביניים, הרנסנס והבארוק. המוזיאון שבטירה, שהוקם ב-1930, כולל עשר מחלקות של אוצרוּת האחראיות על אוספי הציורים, כולל אוסף חשוב של ציורים איטלקיים מתקופת הרנסנס, הדפסים, פסלים, טקסטיל, אוסף הטפטין של זיגמונט השני אוגוסט, מלך פולין, עבודות צורפות, כלי נשק ושריון, קרמיקה, פורצלן וריהוט תקופתי מרשים.

טירת ואוול פולין כרטיסים מחיר

טירת ואוול היא אטרקציה פופולרית מאוד בפולין ומומלץ להזמין אליה כרטיסים מראש. מחיר כרטיס לטירה החל מ-28 יורו, ילדים עד גיל 5 חינם. מחירי הכרטיסים יכולים להשתנות מעת לעת. המחיר המעודכן מופיע באתר הכרטיסים בלינק למטה.

 

היכנסו להזמנת כרטיסים במחיר מיוחד!

 

לאחר הזמנת הכרטיסים תקבלו אותם ישירות לסלולרי ולמייל ותוכלו להציגם בכניסה באמצעות הסלולרי מבלי צורך להדפיסם.

כתובת הטירה: Wawel 5, 31-001, Krakow

טירת ואוול היא אתר חובה לכל חובבי הטירות והארמונות. כל מי שביקר בטירות כמו טירת וינזדור באנגליה או טירת פונטנבלו בצרפת יוכל ליהנות גם בטירה הפולנית. הטירה מארחת מיד פעם אירועים כולל הופכות חיות וכדאי להתעדכן לפני שמגיעים אל פולין ולדאוג להזמין כרטיסים מראש ולחסוך זמן של המתנה בתור לקופות.

טירת ואוול פולין

תפריט נגישות