טירת נוישוונשטיין נמצאת בגרמניה על גבול אוסטריה קרוב לטירת הוהנשוונגאו במרחק שעתיים נסיעה בערך ממינכן. הטירה היא אחת מהאטרקציות התיירותיות המובילות ביותר באירופה ופופולרית מאוד גם בקרב משפחות ישראליות שמגיעות ליער השחור לטיול כוכב.

 

מומלץ להגיע אל טירת נוישוונשטיין ולצאת לטיול מודרך סביב טירת האגדות המובהקת הזו.

 

היא ממוקמת גבוה על גבעה בווארית ומוקפת באוקיינוס של עצי מחט, טירת נוישוונשטיין, עם הצריחים והמגדלים שלה, היא חומר של חלומות בהקיץ.

דלג על תור הכרטיסים ועשו את דרככם אל שטח הטירה עם המדריך המומחה שלכם. למדו על "טירת דיסני", על ההיסטוריה של בוואריה ועל חייו של המלך לודוויג השני. בעונת הקיץ, בקרו בגשר המפורסם של הטירה, לאחד מהנופים המרשימים ביותר של יצירת המופת הגרמנית הרומנטית הזו.

 

בבנייתה של הטירה החל לודוויג השני שהיה מכונה לודוויג המשוגע, שהיה מלך בוואריה בתחילת בספטמבר 1869. המעצב של הטירה היה כריסטיאן יאנק ועל בנייתה הופקד האדריכל אדוארד ריידל.

 

טירת נוישוונשטיין נבנתה סמוך לטירת הוהנשוואנגאו, שאותה שיפץ אביו של לודוויג, מקסימיליאן השני, משנת 1832 ונקראה "שוונשטיין" שפירושה הוא אבן הברבור. את טירתו החדשה כינה לודוויג "הוהנשוואנגאו החדשה", ורק לאחר מותו קיבל המקום את שמו הנוכחי.

 

הטירה נבנתה על שרידיה של טירה מתקופת ימי הביניים. שרידים אלו היו היסודות למבנה החדש והבסיס ההשראתי לסגנון בו נבנה, סגנון נאו רומנסקי המאדיר את תקופת אבירי ימי הביניים אשר נתפסה כרומנטית ביותר בעיני המלך באותם ימים.

 

למורת רוחו של המלך הצעיר בניית הטירה ארכה זמן רב מהצפוי, ובשלבים מסוימים של הבנייה נדרשו האמנים שהופקדו על בנייתה לעבוד במשמרות סביב השעון כדי לעמוד בלוח הזמנים הנוקשה שהציב המלך. עם השלמת שער הכניסה, החלק הראשון שנבנה, העתיק המלך הצעיר את מגוריו לטירה למספר שנים, כדי שיוכל לפקח מקרוב על העבודות.

 

טקס החנוכה הרשמי של הטירה נערך בשנת 1880, אף שרבים מאגפיה טרם הושלמו, והמלך עצמו עבר להתגורר בה בשנת 1884 וכעבור שנתיים מת באופן מסתורי והעבודות על הטירה נמשכו גם לאחר מותו עד סיום העבודות בשנת 1891.

טירת נוישוונשטיין כרטיסים מחיר

מחיר כרטיסים לטירה החל מ-47 יורו. ילדים עד גיל 17 כולל החל מ-22 יורו. כל גיל חייב בכרטיס. מחיר הכרטיס כולל דילוג על התור לטירה, סיור מודרך של 35 דקות בטירה באנגלית בניהולו של מדריך רשמי של המקום, סיור מודרך ברחבי הטירה והסעה באוטובוס בשעות הפעילות. מומלץ להזמין כרטיסים מראש כי הטירה היא אטרקציה תיירותית מאוד מבוקשת ולא כשאי לחכות עד הרגע האחרון ולהישאר בחוץ.

 

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

 

לאחר הזמנת הכרטיסים תקבלו אותם ישירות למייל ולסלולרי. אין צורך להדפיס את הכרטיסים, אלו כרטיסים דיגיטליים. פשוט מציגים אותם בסלולרי ונכנסים לאחר סריקת הברקוד של הכרטיס.

 

בעת הזמנת כרטיסים יש לבחור תאריך ושעה ולהגיע לפחות רבע שעה לפני. הסיור יוצא בזמן אז יש להקפיד לא לאחר.

 

שעות פתיחה ופעילות של הטירה משתנות בהתאם לעונה וכדאי להתעדכן בעת ההזמנה. הסיורים הם בדרך כלל בשעות הצהריים. בשל הביקוש הגדול הביקורים בטירה עצמה קצובים בזמן.

 

כתובת: Neuschwansteinstraße 20, 87645, Schwangau

טירת נוישוונשטיין

לחובב טירות וארמונות כמו טירת פונטבלו בצרפת זה בהחלט ביקור חובה. יש אפשרות להזמין כרטיסים משודרגים לטירה.

תפריט נגישות