טירת פונטנבלו או בשמה השני ארמון פונטנבלו זה ארמון מלכותי בסגנון הרנסאנס בסמוך לעיר פונטנבלו בחבל איל דה פרנס שבצרפת והוא נמצא במרחק של קרוב לשעה נסיעה מפריז. הארמון הוא מהגדולים בארמונות המלכות של צרפת כמו ארמון ורסאי ושימש כמשכנם של מלכי צרפת וריבוניה החל מפרנסואה הראשון ועד הקיסר נפוליאון השלישי. לא מעט מלכים הטביעו את רישומם על תולדותיו ובניינו של הארמון. לבקר כאן מאפשר לכם לספוג את האווירה הקיסרית.

 

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

 

טירת פונטנבלו Château de Fontainebleau היא לגמרי ביקור חובה לחובבי הארמונות וההיסטוריה. תוכלו להתרגש מתפאורה עשירה בדירות ריבוניות, שהיו מיועדות לבית המשפט של נפוליאון השלישי. לראות את מיטתה של מארי אנטואנט, כס המלכות של נפוליאון, ואת תמונתו של פרנסואה ז'ראר משנת 1807 של הקיסרית ג'וזפין. לטייל דרך הגלריות העשירות, לבקר שלושה קפלות וארבעה מוזיאונים לאמנות. אגף באחד המוזיאונים כולל את מוזיאון נפוליאון הראשון, אשר נפתח ב-1986 וכולל מוצגים היסטוריים הקשורים בחיי נפוליאון בונפרטה ובני משפחתו ובתקופת הקיסרות הראשונה. תוכלו להנות מ-130 דונם של פארקים יפים וגנים שבעברם היו יערות ושטחי ציד למלכי צרפת. הארמון הוכרז כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו.

נפוליאון עצמו שיפץ את טירת פונטנבלו לאחר המהפכה ב-1814, ובזיכרונותיו הוא כינה אותה "ביתם האמיתי של המלכים". לואי ה-13 בילה כאן ילדות מאושרת, למד איך לצוד, לשחק טניס ולצייר. הארמון במתכונתו המוכרת היום הוקם בתקופת מלכותו של המלך פרנסואה הראשון בתחילתה של המאה ה-16. פרנסואה נודע במפעלי הבנייה שלו, שכללו בעיקר ארמונות וטירות מפוארות. טירת פונטנבלו הייתה בהחלט פרויקט הבנייה הגדול והמרשים ביותר שלו, והיא הפכה לארמון מגוריו המועדף. עם יותר מ-1500 חדרים טירת פונטנבלו הייתה ועודנה מבוך מפואר של יופי, היסטוריה צרפתית ואדריכלות מרשימה.

טירת פונטנבלו מחיר כרטיסים

טירת פונטנבלו היא אחת מהאטרקציות הפופולריות בפריז והסביבה ומומלץ להזמין אליה כרטיסים מראש כדי לא לבזבז זמן על תורים ארוכים שעלולים להיווצר. לאחר הזמנת כרטיסים אונליין תקבלו את הכרטיסים ישירות לסלולרי ולמייל שלכם ותוכלו להציגם בכניסה לארמון באמצעות הסלולרי מבלי צורך להציגם. מחיר כניסה החל מ-13 יורו, ילדים עד גיל 18 חינם. כניסה חינם בכל יום ראשון הראשון של החודש למעט בחודשים יולי ואוגוסט.

 

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

 

שעות פתיחה פעילות של הטירה: ימים רביעי עד שני בין השעות 09:30-17:00, ביום שלישי סגור. מומלץ להגיע בשעות הצהריים המוקדמות ועם כרטיסים שהזמנתם מראש. יתכנו שינויים בשעות הפעילות, במיוחד בחגים לועזיים.

כתובת: Fontainebleau, 77300, Paris

טירת פונטנבלו