כיכר קטלוניה היא אחת מהכיכרות המרכזיות ביותר בברצלונה, ספרד. היא ממוקמת במרכז העיר, ומהווה את המקום בו העיר העתיקה (אל ראבאל והרובע הגותי בסיוטט וליה) נפגשת עם בנייה מהמאה ה-19 של האישמפלה.

 

כיכר קטלוניה נקראת על שם חבל ארץ קטלוניה, שברצלונה היא בירת המחוז שלו. הכיכר בנויה בצורת מלבן, אורכה כ-200 מטרים ורוחבה כ-100 מטרים. היא מוקפת במבנים היסטוריים חשובים, כגון: מגדל הטלוויזיה של ברצלונה, המתנשא לגובה של 288 מטרים, בניין העירייה של ברצלונה, שנבנה בסגנון מודרניסטי, הארמון הלאומי של קטלוניה, הממוקם בקצהו הצפוני של הכיכר ועוד.

 

הכיכר היא מוקד פעילות חשוב בברצלונה. היא משמשת כמקום מפגש לאירועים ציבוריים, כגון הפגנות, תהלוכות ופסטיבלים. כמו כן, היא מהווה נקודת התחלה או סיום של טיולים רגליים וסיורים רבים בעיר.

 

בכיכר קטלוניה ישנם גם מספר מוזיאונים, חנויות ומסעדות. היא מהווה מרכז תיירותי חשוב בברצלונה, ומהווה יעד חובה לכל מי שמבקר בעיר. לכן לא מעט תיירים מזמינים מלונות בכיכר קטלוניה ברצלונה כדי להיות קרובים למרכז העניינים של העיר.

 

כיכר קטלוניה תוכננה בשנת 1859, אך לא ניתן אישור רשמי מהממשל עד לתערוכה העולמית של ברצלונה (1888). הכיכר נפתחה לראשונה בשנת 1902, ועברה שינויים נוספים בשנת 1929 לכבוד התערוכה העולמית של ברצלונה (1929), שכללו גם בניית תחנת רכבת תחתית במקום. האדריכל פרנסיסקו נבוט היה אחראי לשינויים שנערכו בשנת 1929.

 

כיום, כיכר קטלוניה היא אחד המקומות הפופולריים ביותר בברצלונה. היא מהווה מוקד פעילות חשוב בעיר, ומשמשת כמקום מפגש לאירועים ציבוריים רבים. בכיכר ישנם גם מספר מוזיאונים, חנויות ומסעדות. היא מהווה מרכז תיירותי חשוב בברצלונה, ומהווה יעד חובה לכל מי שמבקר בעיר.

 

הכיכר היא יותר מסתם כיכר מרכזית בעיר. היא מהווה גם סמל לאומי חשוב עבור קטלוניה. הכיכר היא מקום מפגש פופולרי עבור קטלאנים, והיא משמשת לעיתים קרובות לאירועים פוליטיים וחברתיים חשובים.

 

בכיכר קטלוניה נערכו הפגנות רבות למען עצמאות קטלוניה. ב-1 באוקטובר 2017, למשל, נערכה בכיכר הפגנה המונית שבה השתתפו כ-1.5 מיליון איש. הפגנה זו הייתה חלק מניסיון כושל של קטלוניה להכריז על עצמאות.

 

היא גם מקום חשוב עבור תרבות קטלונית. בכיכר נמצאים מספר מוזיאונים חשובים, כגון מוזיאון קטלוניה לאומנויות יפות ומוזיאון קטלוניה לאנתרופולוגיה.

 

לא ברור מה צופן העתיד עבור כיכר קטלוניה. אם קטלוניה תזכה בעצמאות, ייתכן שהכיכר תהפוך למקום משמעותי עוד יותר עבור המדינה החדשה. עם זאת, גם אם קטלוניה תישאר חלק מספרד, הכיכר תמשיך להיות אחד המקומות המרכזיים בברצלונה.

 

כיכר קטלוניה היא מקום חשוב בברצלונה ובקטלוניה. היא מהווה מוקד פעילות תיירותי, פוליטי וחברתי, והיא מהווה סמל לאומי חשוב עבור קטלאנים.

 

כדאי מאוד לבקר בה כאשר אתם מגיעים אל ברצלונה, גם אם הגעתם רק למשחק או סיור בקאמפ נואו כי היא מקום חשוב מאוד בעיר ותוכלו לעשות בה קניות ולבלות במסעדות וברים.

כיכר קטלוניה ברצלונה
Booking.com

תפריט נגישות