מוזיאון בית רמברנדט הוא מבנה מיוחד שנמצא ביודנבריסטראט באמסטרדם בירת הולנד. המבנה, בו התגורר הצייר המפורסם רמברנדט ואן ריין במשך 17 שנים, החל משנת 1639 ועד שפשט רגל בשנת 1656, משמש כיום כמוזיאון מצליח ופופולרי להנצחת חייו ועבודתו של הצייר המוכשר. המבנה המקורי היה מבנה דו קומתי. בין השנים 1627–1628 שופץ מבנה המוזיאון, שונתה חזיתו, נוספה קומה שלישית ובראשה גמלון משולש שהיה אופייני באותה עת. הוא אמנם לא פופולרי כמו מוזיאון ואן גוך אמסטרדם אבל עדיין המוזיאון מארח מידי שנה למעלה מ-200,000 מבקרים וזה לא מעט.

 

היו זמנים שבהם הצייר הראשי רמברנדט ואן ריין ניהל את אולפן הציור הגדול ביותר בהולנד מכאן. ואז הוא איבד את כל זה תוך כדי פשיטת רגל. מוזיאון בית רמברנדט  מאפשר לכם לעיין בתחריטים מעולים ורישומים על ידי האמן הגדול ולראות שתי עבודות מדהימות של רמברנדט שנחשבות "עבודות מהירות" במה שהוא אחד המוזיאונים המרתקים ביותר של אמסטרדם. בין 1639 ל-1658, רמברנדט עצמו חי ועבד בבית אמסטרדם היפהפה, ואסף צדפים. מוזיאון בית רמברנדט מחזיק כעת כמעט את כל אוסף תחריטיו של רמברנדט וגם רבים מחפציו. תוכלו לראות במוזיאון קסדות צבאיות של רמברנדט, כלי נשק, מגן רומי וכמובן, אוסף של צדפים! חדש מחודש מאי 2018, תוכלו לראות שתי עבודות של רמברנדט שהושאלו מאספן ניו יורקי – דיוקן של פטרונלה בויס (1635) ואדם עם חרב (1640-1644).

 

המבנה בו ניצב כיום המוזיאון נבנה בין השנים 1606–1607 עבור קורנליוס ואן דר וורט ברחוב סינט אנתוני סריסטראאטץ. לימים נודע הרחוב בשם "רחוב היהודים הרחב". המבנה הוקם על שני מגרשים סמוכים במזרח העיר, בשכונה בה גרו באותה תקופה סוחרים עשירים ואמנים. מקום הימצאו של דיוקן "פטרונלה" לא היה מוכר במשך עשרות שנים, לפני שהופיע בשוק האמנות בשנה שעברה. במקור היה להניח כי שתי עבודות צוירו על ידי עוזר, אבל עכשיו אפשר להאמין שהם פשוט משהו של רמברנדט "עבודה מהירה". מוזיאון בית רמברנדט עוצב מחדש עם ריהוט, אמנות וחפצים מהמאה ה-17, כך שהעיצוב שלכם יעבוד על יצירתו של המאסטר הזה, אתם באמת יכולים להרגיש את העולם שלו.

מוזיאון בית רמברנדט כרטיסים מחיר שעות פעילות

מחיר כרטיסים אל מוזיאון בית רמברנדט כולל מדריך אודיו הוא החל מ-15 יורו, ילדים בגילאי 6-17 החל מ-6 יורו (בליווי מבוגר). מתחת לגיל 6 הכניסה חינם. מומלץ לרכוש כרטיסים מראש ולעקוף את התורים הקופות שעלולים להיות ארוכים, במיוחד בסופ"ש, חגים לועזיים ובקיץ החם.

 

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש ועקפו את התור!

 

 

תוכלו לרכוש גם את כרטיס i Amsterdam ולמצוא את המוזיאון ברשימת האטרקציות והמוזיאונים שלו.

שעות פתיחה של המוזיאון הן רביעי עד ראשון 10:00-18:00, שני 10:00-17:00, שלישי סגור. מומלץ להגיע בבוקר עם כרטיסים שהזמנתם מראש. שעות פעילות המוזיאון יכולות להשתנות בהתאם לעונה ולחגים הלועזיים.

כתובת: 4,Jodenbreestraat, 1011 NK, Amsterdam

מוזיאון בית רמברנדט

תפריט נגישות