מוזיאון הפראדו מדריד בספרד הוא המוזיאון הגדול והמפורסם ביותר במדריד ותוכלו למצוא בו את אחד האוספים הגדולים ביותר של אמנות אירופית מן המאה ה-14 ועד תחילת המאה ה-19. מוזיאון הפראדו נמצא באחד המבנים הגרנדיוזיים שנבנו במסגרת תכניתו של המלך קרלוס השלישי לשיפור פני בירת ספרד. על פי האוסף הספרדי המלכותי לשעבר, הפראדו היא טירה ישנה ויפה עם יותר מאלף עבודות מרתקות המוצגות. מאדונים ספרדיים כמו ולאסקז וגויה, יצירות של טיטיאן, רמברנדט, אל גרקו, רובנס ועוד, שכל חובב אמנות חייב לראות. למוזיאון מעל 5,000 איורים, כאלף מטבעות ומדליות, כאלפיים יצירות קישוטיות וכ-700 פסלים.

 

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

 

 

ברוכים הבאים לאחת גלריות האמנות המובילות בעולם. יותר מ-7000 ציורים המוחזקים באוסף מוזיאון הפראדו מדריד Museo del Prado אם כי רק בסביבות 1500 נמצאים כרגע בתצוגה, הם מבט חודר על ההיסטוריה המפורסמת של האמנות הספרדית. האוסף כולל מספר רב של ציורים של גולדן וולסקז (Golden Vel Age), וסקירה כללית על עבודותיו הקודרות, לפעמים הפסיכולוגיות, של גויה, שנחשבת לאמנית הספרדית החשובה ביותר של תקופתו. זה לא רק אמנות ספרדית כי מוזיאון הפראדו מדריד מציג עבודות של מספר יוצרים פלמיים: פיטר פול רובנס, פיטר ברויגל, אנטון ואן דייק. האוסף שלהם כולל גם את גן יוצא דופן של תענוגות ארציים על ידי יוצרים נוספים. האוסף מלא דימויים הזויים של נהנתנות, נדמה שמדובר בהתרעה מפני הפיתויים של הנאה, אבל מצד שני, הוא גורם לכל זה להראות כל כך טוב.

 

מוזיאון הפראדו מדריד מציג את אחד האוספים הטובים ביותר בעולם של האמנות האירופית מהמאה ה-12 ועד ראשית המאה ה-19, השוכן בטירה נהדרת, מוזיאון הפראדו הוא אחד המוזיאונים לאמנות ביותר היקר בעולם. כשתהיה שם, תדע למה. הקפד לתת לעצמך הרבה זמן, וללכת בקצב רגוע, יש כל כך הרבה לראות כאן זה יכול להיות מכריע אם אתה מנסה לעבור דרך. במקום זאת, להאט ולבלות כל עוד אתה יכול, זוהי מדריד, אין צורך למהר. מוזיאון הפראדו של ימינו, שעוצב על ידי האדריכל המלכותי חואן דה וייאנובה, יועד תחילה לשמש כמוזיאון למדעי הטבע. בניית המוזיאון נעצרה בעקבות פריצת מלחמה עם נפוליאון קיסר צרפת שהפך את המוזיאון למחסן לאבק שריפה.

מוזיאון הפראדו כרטיסים מחיר

מוזיאון הפראדו הוא מוזיאון פופולרי מאוד והתורים אליו עלולים להיות ארוכים. לכן מומלץ להזמין כרטיסים מראש ולדלג על התור לקופות. מיד אחרי הזמנת הכרטיסים תקבלו אותם למייל ולסלולרי ותוכלו להציגם בכניסה באמצעות הסלולרי מבלי צורך להדפיסם. מחיר כניסה החל מ-18 יורו, ילדים עד גיל 18 חינם.

 

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

שעות פתיחה של המוזיאון: שני עד שבת 10:00-20:00, ראשון 10:00-19:00. מומלץ להגיע מוקדם בבוקר בשעת הפתיחה עם כרטיסים שהזמנתם מראש, לעשות הפסקת צהריים בבית הקפה של המוזיאון ולהמשיך לסייר במוזיאון אחרי ההפסקה. כדאי לבדוק אם ניתן לקנות כרטיס משולב עם אטרקציות נוספות כמו אוטובוס תיירים במדריד ועוד.

כתובת: Paseo del Prado, s/n, 28014, Madrid

מוזיאון הפראדו