מצודת פראג היא טירה שחיו בה בעבר מלכי וקיסרי הקיסרות הרומית הקדושה ובשלב מאוחר יותר היו בה משרדים ולשכות של נשיאי הרפובליקה של צ'כיה. מצודת פראג היא אחת הטירות הגדולות בעולם ותכשיטי הכתר של מלכי בוהמיה נשמרים בה. על פי ספר השיאים של גינס, מצודת פראג היא מתחם הטירה הקוהרנטי הגדול ביותר בעולם, עם שטח של כמעט 70,000 מ"ר. הטירה עברה שיפוצים שונים, שדרוגים, שריפות והיו גם מלחמות שעברו עליה. מצודת פראג המתרחבת היא אחד ממוסדות התרבות החשובים ביותר והסמלים העתיקים של צ'כיה. מבחינת אטרקציות בפראג מדובר באטרקציה הפופולרית ביותר.

 

המצודה מתנשאת מעל הבירה הבוהמית כמו איור מאגדה. היא יפה גם מרחוק וגם מקרוב, ברגע שאתם בתוך המתחם יש אוסף מגוון של מוזיאונים, גלריות, אוצרות תרבות. זו הסיבה שזה אחד המקומות הפופולריים ביותר בפראג. אז כאשר אתם בפנים המצודה תוכלו לראות לא מעט חפצים מההיסטוריה של פראג כולל חפצים מלכותיים, או נשק וכלי מלחמה, יש כאן המון מה לראות ולספק את כולם. לאחר מכן תוכלו להמשיך ישירות אל מערת פראג מעגל B. המסלול זה מכסה את פנים הטירה, הארמון המלכותי הישן, בזיליקת סנט ג'ורג', את נתיב הזהב המדהים להפליא, ואת חלונות הויטראז' המדהימים של סנט לואיס וקתדרלת ויטוס.

 

מצודת פראג כוללת את קתדרלת ויטוס הקדוש הגותית, את בזיליקת ג'ורג' הקדוש, מנזר עתיק, מספר ארמונות מפוארים, גנים מרהיבים ומגדלי מגן. רוב חלקי המצודה פתוחים לקהל הרחב. כיום במצודה נמצאים מספר מוזיאונים מעניינים, כולל הגלריה הלאומית ובה אוסף מרשים של יצירות אומנות מהבארוק, תערוכה המוקדשת להיסטוריה של צ'כיה, מוזיאון הצעצועים, גלריית תמונות של מצודת פראג המבוססת על האוסף של רודולף השני, קיסר האימפריה הרומית הקדושה ועוד. מידי שנה נערך בקיץ פסטיבל שייקספיר בחצר ארמון בורגרב. תוכלו גם להנות מטקס חילופי משמרות שנערך מידי שעה בחצר הראשונה, כאשר בשעה 12:00 מידי יום מתקיים טקס חילופי משמרות מרכזי הכולל את כל פלוגת המשמר בהרכב מלא ובליווי תזמורת כולל חצוצרות. לאחר הביקור במצודה מומלץ לטייל באזור.

מצודת פראג מחיר כרטיסים

מצודת פראג היא אטרקציה פופולרית מאוד ויש לא מעט תורים לקופות שלה, במיוחד בקיץ, באביב, בחגים הלועזיים וסופי שבוע. לכן מומלץ להזמין כרטיסים מראש ולדלג על התור. לאחר הזמנת הכרטיסים תקבלו אותם ישירות למייל ולסלולרי ותוכלו להציגם בכניסה באמצעות הסלולרי שלכם מבלי צורך להדפיסם. מחיר כרטיס החל מ-16 יורו, ילדים בגילאים 6-16 החל מ-8 יורו, ילדים עד גיל 5 החל מ-4 יורו. כל גיל חייב בכרטיס.

 

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש ותוכלו לחסוך זמן!

 

שעות פתיחה של המצודה: הטירה פתוחה מידי יום בין  השעות 06:00-22:00, המבנה פתוח מידי יום בין השעות 09:00-16:00. כדאי לבדוק אופציה של הזמנת כרטיס משולב עם אטרקציות נוספות כמו השעון האסטרונומי בפראג ועוד.

 

מבחינת מיקום זו כתובת המקום: Pražský hrad, Prague . יש לבדוק דרכי הגעה בתחבורה ציבורית.

מצודת פראג

תפריט נגישות