סנט שאפל היא כנסיה גותית הנמצאת באיל דה לה סיטה שבפריז צרפת. היא נבנתה בידי לואי התשיעי, מלך צרפת, לאחר שובו ממסע הצלב השביעי. מבחינה היסטורית בניית הקפלה חושפת את שאיפותיו של לואי התשיעי להפוך את צרפת לממלכה הנוצרית החשובה בזמנה. ב-1297, העניקה הכנסייה ללואי התשיעי מעמד של קדוש נוצרי. סנט שאפל פריז (Sainte Chapelle) היפהפה עוצב באמצע המאה ה-13 כמחסן עתיקות מונומנטלי, ושכן את כתר הקוצים של ישו. כנסייה זו יפה כמו הכתר. אתם תהיו המומים כשתראו תקרות מתנשאות, המדרגות המפוארות, ואת חלונות ויטראז’ אשר יכולות לספר את הסיפור של ההיסטוריה של העולם. כל היופי של ימי הביניים, בלב פאלה דה לה סיטה (Palais de la Cité) בפריז. המבנה ממוקם על האילה דה לה סיטה (Île de la Cité), וקפלה מרשימה ואינטימית זו נבנתה בשנים 1242-1248 ונחנכה ב-26 באפריל 1248, הינה גם אתר מורשת עולמית של אונסק”ו כחלק מאזור גדות הסן בפריז. סנט שאפל היא דוגמה מעולה לסגנון גותי קורן שהתפתח בפריז בתקופת בנייתה במאה ה-13.

 

סנט שאפל שנבנתה בתוך 7 שנים בלבד, מהווה מבנה חשוב הן מסיבות דתיות והן מסיבות פוליטיות. פלאיס דה לה סיטי מימי הביניים היה מקום מגוריהם של מלכי צרפת עד המאה ה-14, ואתם יכולים להרגיש את ההיסטוריה כאן בעקבות הכתר של ישו של ישו, ושרידים קדושים אחרים. הפנלים בכל 15 החלונות המדהימים הללו מתארים 1,113 סצנות מהברית הישנה והחדשה, שכולן מספרות את סיפור העולם, עד בואם של השרידים בפריז.

 

סנט שאפל היא הכנסייה קטנה יחסית, ובה חלונות הזכוכית הנחשבים ליפים ביותר בפריז גם היום. מדרגות מובילות מן האולם התחתון לעליון כאשר רצפת האולם התחתון עשויה ממצבות לקברים שמתחת לה. אין דבר יפה כמו לראות את זרם האור דרך חלונות בגובה 15 מטר על רצפת הקפלה ביום שמש בהיר. תוכלו לטייל סביב הקפלה המלכותית המשובחת ביותר שנבנתה בצרפת ולהתפעל מארכיטקטורה מהמאה ה-13 האלגנטית. תוכלו למצוא בקתדרלה 1,134 תמונות תנ”כיות שונות שממוקמות סמוך לחלונות הגדולים.

סנט שאפל מחיר כרטיסים

מחיר כרטיסים אל קתדרלת סנט שאפל הוא החל מ-11.5 יורו, ילדים מתחת לגיל 18 חינם בליווי מבוגר. מומלץ לרכוש כרטיסים מראש כדי לא להתעכב בתורים בקופות שעלולים להיות ארוכים בימי ראשון, בחגים לועזיים ובקיץ כאשר גם הצרפתים בחופש. לאחר הזמנת הכרטיסים אונליין תקבלו אותם ישירות למייל ולסלולרי ותוכלו להציג אותם בכניסה למבנה באמצעות הסלולרי שלכם. ניתן להזמין כרטיסים משולבים עם אטרקציות כמו מוזיאון הלובר ואטרקציות נוספות.

 

 היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

 

שעות פתיחה של הקתדרלה: שבת עד חמישי בין השעות 09:00-17:00, שישי סגור. מומלץ להגיע בשעות אחר הצהריים קרוב לסגירה. בחודשים אפריל עד ספטמבר הכנסייה פתוחה עד 19:00. בשבוע האחרון של דצמבר היא נסגרת ב-16:00. ניתן להיכנס עד 45 דקות לפני הסגירה.

כתובת: 8 Boulevard du Palais, 75001, Paris.

סנט שאפל

תפריט נגישות