קאזה באליו הוא אחת היצירות המפתיעות ביותר של גאודי וזה באמת אומר משהו על המבנה. מן הפרטים הקטנים ביותר בפנים, אל הדרקון המפורסם על הגג, זוהי יצירת מופת אמיתית של גאודי. המבנה הוא בית מגורים ברובע אישמפלה בברצלונה, בירת קטלוניה שבספרד וממוקם בשדרת גרסיה. הוא מהווה חלק מגוש הבניינים המכונה "תפוח המריבה" שזכה לשמו בשל העובדה ששוכנים בו בתים של מספר אדריכלים מודרניסטים. יצירת המופת קאזה באליו של גאודי זה מבנה הממוקם בלב ליבה של העיר. הוא נבנה בשנת 1877, כמו בניין דירות. משפחת באטלו העשירה קנתה את המתחם ב-1904 וידעה איזה גאון הוא, לכן ביקשה מגאודי לבנות עוד מקום במקומו. גאודי במקום לבנות החליט לשפץ את הבניין. היום הוא בולט כאחד היצירות הבולטות ביותר של גאודי המבריק. בשנת 2005 הוכרז המבנה, יחד עם מספר מבנים נוספים של גאודי ברחבי העיר כמו קאזה מילה ברצלונה, כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. גם קאזה ויסנס הוא יצירה של גאודי.

 

גאודי עבד ללא מגבלות ונתן ליצירתיות שלו לרוץ חופשי. זה הביא לאחד הפואטיים ביותר של יצירותיו. אתם יכולים ממש להרגיש את הקסם כשאתם צועדים בתוך קאזה באליו. הוא העניק לחזית המקורית צורה גלית עם פרטים קטנים ומרתקים. חלק ממנה, ליד החלונות, נראה כמו מלתעות או עצמות של חיה, נותן חזית שלמה חזותית, כמעט כמו אנימציה. מאפייניו המקוריים של המבנה המיוחד הושפעו מרצונו של גאודי להאיר בתאורה טבעית את הקומה הראשונה בה התגוררו בעלי הבית. לשם כך בנה בחזיתו מרפסות נרחבות מאבן חול.  גג המבנה מעוטר בסגנון המודרניסטה, ומקושט באריחי מוזאיקה בצבעי צהוב, ירוק וכחול. גאודי עיצב גם את החצר הפנימית של המבנה, וקירה אותה בתקרת זכוכית הנתמכת בעמודים וקשתות ברזל. בכל מקום שאתם מסתכלים, יש מחשבות שמעוררות את המוח, השראה בשימוש בחלל, צבע ססגוני. אל תשכחו להסתכל למעלה. על הגג יש גבנון המייצג את הדרקון שנרצח על ידי ג'ורג 'הקדוש. עם חמישה תחומים נפרדים שמתפשטים על מעל 5,000 מטר, יש עולם של קסם שממתין לכם בתוך קאזה באליו ואתם יכולים לחוות אותו ולהנות מכל רגע קסום.

קאזה באליו כרטיסים מחיר

מחיר כרטיסים אל קאזה באליו כולל מדריך וידאו חכם ומדריך על ברצלונה החל מ-35 יורו, ילדים בגילאי 7-17 החל מ-32 יורו, תוספת לכרטיס עוקף תור 5 יורו. מומלץ להזמין כרטיסים מראש ולרכוש את האופציה של מסלול מהיר כדי להיכנס בקלות ומהירות מבלי לעמוד בתור הרגיל ולבזבז המון זמן יקר על המתנה בתור. יש מספר סוגים של כרטיסים במסלולים שונים בלינק למטה.

 

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

 

שעות פתיחה פעילות של המבנה הן ראשון-שבת 09:00-21:00. ניתן להיכנס עד שעה לפני הסגירה.

כתובת: 43, Passeig de Gràcia, 08007, Barcelona

תפריט נגישות