קאזה מילה המכונה גם לה פדררה, הוא בית מגורים באזור אישמפלה בברצלונה שבספרד. בית ייחודי זה, נבנה על ידי האדריכל אנטוני גאודי בסגנון המודרניסטה בין השנים 1906-1910. הבית שממוקם בשדרות גראסיה 92 הוקם עבור פרה מילה אי קאמפס שעל שמו הוא קרוי. גאודי תכנן את קאזה מילה עבור איש העסקים העשיר פרה מילה ואשתו. זהו בניין המגורים האחרון של האדריכל בברצלונה. עבור חובבי גאודי זה ביקור חובה ממש כמו קאזה באליו של גאודי, כי זה הבניין היחיד בעיר המציע סקירה מקיפה של הגאון האדריכלי גאודי. המבנה הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו בשנת 1984.

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

 

המבנה בן חמשת הקומות של קאזה מילה כולל מוזיאון, רפרודוקציה של דירה בתחילת המאה ה-20 (אל פיס דה לה פדררה), תערוכה של עבודתו של גאודי בעליית הגג, ומרפסת הגג הגדולה, עם סירי הארובה המפורסמים שלה שנראים כמו כלי שחמט סוריאליסטיים. אף על פי שהבניין נקרא על שם המשפחה שהזמינה אותו, הוא ידוע בשם לה פדרה (המחצבה) בגלל הדמיון שלו למחצבה אופנקאסט. כמו כורה, אתה חופשי להיכנס פנימה ולחפור לתוך החיים והעבודה של הבן האהוב על ברצלונה. גאודי הקים את המבנה בסגנונו האופייני, תוך שימוש בקווים גאומטריים פשוטים, והמאפיין העיקרי של הבית הוא שאין בו קווים ישרים.

 

המבנה המתעקל מזכיר גלי ים או דיונת חול, והוא נישא לגובה שש קומות ומקיף שתי חצרות פנימיות, הראשונה עגולה והשנייה אליפטית. עליית הגג של המבנה משמשת כמוזיאון לתולדות הסגנון האדריכלי של גאודי, וגם אזור האחסון פתוח לקהל הרחב. יתר קומות המבנה משמשות למגורים. קאזה מילה העניק השראה למבנים נוספים שתוכננו במאה ה-20, ובהם מגדל איינשטיין. שחזור של הדירה המקורי של מילה מראה לך איך התושבים המקוריים חיו ביצירת מופת מוזרה זו. מרפסת הגג כוללת סירות ארובות אייקוניות ונופים מדהימים של ברצלונה. עליית הגג של גאודי מציעה סקירה מקיפה של העבודה של גאודי באמצעות מודלים, קול, ויזואליות ועוד.

 

יש לא מעט של יצירות ומבנים של גאודי בברצלונה ומומלץ להגיע ולראות כמה שיותר, גם אם אתם לא חובבי אמנות גדולים.

קאזה מילה כרטיסים מחיר

מחיר כרטיסים אל קאזה מילה ברצלונה החל מ-24 יורו, ילדים בגילאי 7-12 החל מ-13 יורו, סטודנטים ופנסיונרים החל מ-18.5 יורו. מומלץ להזמין כרטיסים מספר ימים מראש כי המקום פופולרי מאוד והכרטיסים אוזלים מהר, גם בחורף למספר ימים קדימה. לאחר הזמנת הכרטיסים תקבלו אותם למייל ולסלולרי שלכם ותוכלו להציגם בכניסה באמצעות הסלולרי שלכם ולהיכנס בקלות.

 

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

 

שעות פתיחה פעילות של המקום: ראשון-שבת 09:00-18:30. מומלץ להגיע קצת לפני המועד שהזמנתם עם כרטיסים שהזמנתם מראש. ניתן להזמין כרטיסים משולבים עם אוטובוס תיירים בברצלונה ואטרקציות נוספות.

קאזה מילה ברצלונה

תפריט נגישות