רובעים בלונדון זה משהו שכדאי להכיר לפני שמגיעים לטייל בבירת אנגליה. לונדון מחולקת ל-32 רבעים, כל אחד עם אופי משלו, תרבות משלו והיסטוריה משלו, ממש כמו רובעים מומלצים בפריז או בוינה.

 

אם אתם מתכננים להגיע ללונדון ותוהים איפה לישון בלונדון כדאי לכם להכיר רובעים בלונדון ולקבל החלטה בהתאם לאתרים שנמצאים ברובע והמסלול שאתם מתכננים בעיר.

 

לונדון היא עיר עצומה ומגוונת, עם משהו להציע לכל אחד. הרובעים השונים של לונדון מציעים אווירה, תרבות והיסטוריה שונות, כך שכל אחד יכול למצוא את הרובע שהכי מתאים לו.

 

לונדון הפנימית –  (Inner London) כוללת את הרובעים הממוקמים במרכז העיר, סמוך לנהר התמזה. רובעים אלה הם בדרך כלל הרובע התיירותיים ביותר בלונדון, וכוללים אתרים היסטוריים, תרבותיים ומוזיאונים רבים.

 

בין הרובעים המרכזיים ביותר של לונדון הפנימית ניתן למנות את:

 

ווסטמינסטר – הרובע ההיסטורי של לונדון, בו נמצאים ארמון בקינגהאם, בית הפרלמנט הבריטי, מנזר וסטמינסטר ועוד.

 

קמדן – רובע צבעוני וטרנדי, המפורסם בחיי הלילה, בשווקים ובחנויות.

 

קנזינגטון וצ’לסי – רובע יוקרתי, בו נמצאים ארמון קנזינגטון , מוזיאון ויקטוריה ואלברט, גני קיו ועוד.

 

גריניץ’ – רובע המפורסם בקו הרוחב 0, בו נמצא שעון הביג בן, מגדל אלכסנדר פלאסק, מצודת לונדון ועוד.

 

לונדון החיצונית – (Outer London) כוללת את הרובעים הממוקמים מחוץ למרכז העיר. רובעים אלה הם בדרך כלל פחות צפופים ויותר ירוקים מלונדון הפנימית.

 

בין הרובעים המרכזיים ביותר של לונדון החיצונית ניתן למנות את:

 

ברקשייר – רובע יוקרתי, בו נמצאים העיר ריצ’מונד על התמזה, הפארק המלכותי של ריצ’מונד ועוד.

 

סאת’ק – רובע תעשייה ותרבות, בו נמצאים תיאטרון רויאל דרורי ליין, מוזיאון סטוקס ועוד.

 

ברנט: רובע מגוון, בו נמצאים פארק קרוידון, מגדל לונדון טאוור והאצטדיון האולימפי של לונדון.

 

טראפון דאונס: רובע כפרי, בו נמצאים פארק גריניץ’, אגם קאונטי ועוד.

 

הסיטי של לונדון – (City of London) רובע מיוחד במינו, המהווה מחוז בפני עצמו. זהו הרובע העתיק ביותר של לונדון, והוא מרכז העסקים והפיננסים של העיר. הסיטי של לונדון הוא הרובע הקטן ביותר בלונדון, אך הוא הרובע המאוכלס ביותר בו. הוא מכיל מגוון רחב של מוסדות פיננסיים, בנקים, חברות ביטוח, חברות תקשורת ועוד.

Booking.com

בנוסף לחלוקה ללונדון הפנימית והחיצונית, ניתן לחלק רובעים בלונדון גם לפי נושאים שונים, כגון:

 

רובע היסטורי – ווסטמינסטר, גריניץ’, קנזינגטון וצ’לסי, הארינגיי, אילינג, ועוד.

 

רובע תרבותי – ווסטמינסטר, קמדן, האמרסמית’ ופולהאם, האקני, ניוהאם, ועוד.

 

רובע מסחרי – הסיטי של לונדון, ברנט, ריצ’מונד על התמזה, ועוד.

 

רובע ירוק – גריניץ’, טראפון דאונס, הארו, ועוד.

 

כמובן, כל רובע בלונדון הוא ייחודי בפני עצמו, ויש לו אופי משלו. להלן מספר דוגמאות לכך:

 

 

ווסטמינסטר – הרובע ההיסטורי של לונדון, בו נמצאים ארמון בקינגהאם המפורסם, בית הפרלמנט הבריטי, כנסיית וסטמינסטר ועוד. זהו רובע תוסס ומלא חיים, עם שפע של תיירים ועסקים.

 

קמדן – רובע צבעוני וטרנדי, המפורסם בחיי הלילה, בשווקים ובחנויות. זהו רובע פופולרי בקרב צעירים ומטיילים, המציע מגוון רחב של אפשרויות בילוי.

 

קנזינגטון וצ’לסי – רובע יוקרתי, בו נמצאים ארמון קנזינגטון, מוזיאון ויקטוריה ואלברט, גני קיו ועוד. זהו רובע שקט ומפנק, המציע אווירה יוקרתית.

 

גריניץ’ – רובע המפורסם בקו הרוחב 0, בו נמצא שעון הביג בן, מגדל אלכסנדר פלאסק, מצודת לונדון ועוד. זהו רובע היסטורי ומעניין, המציע מגוון רחב של אטרקציות תיירותיות.

 

לונדון היא עיר רב תרבותית, וזה בא לידי ביטוי גם ברובעים שלה. לכל רובע יש את המאפיינים התרבותיים שלו, המעידים על הקהילות השונות שחיים בו.

 

לדוגמה, ווסטמינסטר הוא רובע בינלאומי, בו מתגוררים אנשים מכל העולם. זהו רובע של עסקים, פיננסים ותיירות, והוא משקף את הגיוון התרבותי של לונדון.

 

קמדן הוא רובע טרנדי, בו מתגוררים צעירים מכל רחבי בריטניה. זהו רובע של אופנה, אומנות ותרבות, והוא משקף את היצירתיות והחדשנות של לונדון.

קנזינגטון וצ’לסי הוא רובע יוקרתי, בו מתגוררים אנשים ממעמד הביניים והעליון. זהו רובע של שקט, יוקרה וסטייל, והוא משקף את הצד הזוהר של לונדון.

 

גריניץ’ הוא רובע היסטורי, בו מתגוררים אנשים מכל רחבי לונדון. זהו רובע של היסטוריה, תרבות וקהילה, והוא משקף את העבר וההווה של לונדון.

כמובן, זהו רק חלק קטן מהמגוון התרבותי של רובעים בלונדון כאשר כל רובע בעיר הוא עולם בפני עצמו, עם אופי משלו ומאפיינים תרבותיים ייחודיים.

 

רובעים בלונדון

תפריט נגישות