רייקסמוזיאום  אמסטרדם הוא המוזיאון הלאומי של הולנד, ונחשב לאחד המוזיאונים החשובים בעולם יחד עם מוזיאון ואן גוך אמסטרדם ובהחלט נמנה על אטרקציות באמסטרדם שהן חובה. המוזיאון נקרא לאחר היווסדו "הגלריה הלאומית לאמנות" והוא שוכן במוזאומפליין שזו כיכר המוזיאון של אמסטרדם. הוא נוסד בשנת 1800 בהאג כדי להציג את האמנות ההולנדית ובשנת 1808 עבר לאמסטרדם בהוראת המלך ונוספו אליו ציורים שהיו בבעלות העיר כולל הציור המפורסם של רמברנדט שנקרא משמר הלילה והוא נחשב לאחד מציוריו המפורסמים ביותר של רמברנדט. הוא הושלם בשנת 1642 ומתאר את המיליציה של קפטן קוך וסגנו וילם ואן רויטנבורך.

 

בשנת 1885 המוזיאון ההולנדי עבר למבנה חדש שתוכנן ע"י אדריכל הולנדי ידוע והוא נמצא שם עד היום. ב-2003 שופץ המוזיאון, שיפוץ ארוך מאוד שנמשך 10 שנים, בהם היה המוזיאון סגור ונפתח שוב לקהל באפריל 2013. רייקסמוזיאום אמסטרדם מציג יצירות מפוארות של אמנים כמו יקוב ואן רויסדאל, פרנס האלס, יוהנס ורמיר ורמברנדט.

 

רייקסמוזיאום אמסטרדם הוא אתר חובה לכל חובבי האומנות שמגיעים לעיר אבל לא רק להם. מדובר במוזיאון אמנות מדהים ברמות הגבוהות ביותר בעולם שיכול להיות חוויה גם לפי שפחות מתחבר לאמנות. לא בכל יום נחשפים ליצירות ברמה הגבוהה שמוצגת במוזיאון ההולנדי. המוזיאון קרוב ל-800 שנה של אמנות והיסטוריה הולנדים עם 8,000 חפצים ב-80 גלריות שונות כולל יצירות מופת מפורסמות. המוזיאון מציג לא רק ציורים אלא גם פסלים, תערוכה של בגדים ונשק, ואת אחת הספריות הטובות ביותר שתראו אי פעם.

רייקסמוזיאום כרטיסים מחיר

לפני שמגיעים אל רייקסמוזיאום מומלץ להזמין כרטיסים מראש כי המוזיאון מאוד פופולרי ועמוס ויש לא מעט תורים בקופות שלו. רכישת כרטיסים מראש תאפשר לכם לדלג על התורים הארוכים לקופות ולהיכנס מיד בהצגת הכרטיס שקניתם מראש באמצעות הסלולרי שלכם. מחיר כרטיס החל מ-21 יורו, ילדים ונוער על גיל 18 כולל נכנסים חינם לגמרי. מחיר כרטיס הכניסה יכול להשתנות בהתאם לעונה. המחיר המעודכן מופיע באתר בלינק למטה.

 

היכנסו להזמנת כרטיסים עוקפי תור

 

שעות הפתיחה של המוזיאון הם ימים ראשון עד שבת 9:00-17:00. שעות העומס של המוזיאון הן 11:00-15:00 ומומלץ להגיע מוקדם בבוקר עם כרטיסים שקניתם לפני באינטרנט כדי להספיק לראות כמה שיותר ולהיות במוזיאון בשעות הפחות עמוסות שלו. אנשים מבלים במוזיאון בערך 3 שעות ואפשר בהחלט גם יותר.  

כתובת: Museumstraat 1, 1071 XX Amsterdam

רייקסמוזיאום אמסטרדם

המלצות של אנשים שביקרו במוזיאון וקנו כרטיסים אונליין:

  1. המון הזדמנויות צילום ויכולת לשלם ולאסוף תמונות ביציאה. גם הגלריה האמנותית הייתה מאוד מעניינת.
  2. ראוי לביקור! חוויה מדהימה וחגיגה של אמנות. ביליתי שם כמה שעות טובות.
  3. נהניתי מאוד במוזיאון, עשה לי את היום אפילו טוב יותר. הרבה מה לראות כולל פסלים ואפילו נשק! בהחלט חובה כשאתה הולך לאמסטרדם.
  4. לא היינו בטוחים אם נהנה מזה אבל זה היה מאוד מהנה! הזמנה באינטרנט חסכה לנו את קצת כסף והיה שווה ביקור. אהבתי גם את האפשרות לראות כלי נשק.
  5. זה היה ביקור נהדר. אהבתי את תערוכת הבגדים והנשק. באופן אישי אני מאוד אוהב היסטוריה.
  6. הכניסה עם כרטיסים שנרכשו מראש הייתה נהדרת. המוזיאון נהדר ויש המון מה לראות.
  7. החוויה שלי במוזיאון הייתה ממש מהנה. תהליך הזמנת הכרטיסים היה פשוט וקל.
  8. טוב מאוד. הצוות בדלת היה מקסים ונעים והמוזיאון היה מאוד מעניין.
  9. כניסה מהירה בלי לעמוד בתור, חסך לנו זמן ועזר לנו לא להירטב בגשם.
  10. מקום מדהים באמת. יום אחד בהחלט קצר מדי כדי לראות הכל כי יש המון. אני ממליץ להשתמש במפה כי קל ללכת לאיבוד ולהחמיץ כמה מקומות.

תפריט נגישות