שער הניצחון בפריז הממוקם בכיכר שארל דה גול שבפריז הוא אחד מסמליה הבולטים של עיר האורות ושל צרפת והוא בהחלט אתר חובה לכל מי שמגיע לפריז ורוצה לחוות אותה בצורה הכי טובה דרך האתרים המרכזיים שלה. הוא נבנה בתקופתו ובפקודתו של נפוליאון, שמינה את האדריכל ז'אן שלגרן לבניית השער ותכנונו. הבנייה החלה בשנת 1806 ונסתיימה רק שלושים שנה מאוחר יותר. גובהו של שער הניצחון בפריז הוא כ-50 מטר, ורוחבו כ-45 מטר. השער ממוקם בסופו של השאנז אליזה, הרחוב המרכזי בפריז שיש בו לא מעט חנויות וניתן לעשות בו קניות של מותגים רבים, בעיקר בתקופות של סיילים.

 

היכנסו והזמינו כרטיסים מראש!

 

הנוף מן הרציף על הקשת שווה את הטיול. תוכלו לראות את כל תריסר השדרות הפריזאיות המשתקפות ממנה אל עיר האורות. פריז היא אחד המקומות המרתקים ביותר באירופה ואתם יכולים להיות במרכזה. בהשראת הקשתות הגדולות של רומא העתיקה, הזמין נפוליאון את שער הניצחון זמן קצר לאחר ניצחונו באוסטרליץ. למרבה הצער, הוא מעולם לא חי לראות את השלמתו, אבל זה מה שקורה כשאתה מתכנן משהו כל כך משוכלל: פסלי תבליט בבסיס כל אחד מארבעת עמודי התווך, חיילים מעוטרים סביב החלק העליון, בתוספת שמות של 128 קרבות ו-558 גנרלים. זה לקח שלושים שנה, אבל זה היה שווה את זה ואתם יכולים להנות ממה שפספס נפוליאון. לפסלי השער תרמו טובי פסלי צרפת וביניהם ניתן למצוא את ז'אן פייר קורטו, פרנסואה רוד, אנטואן אטה, פיליפ ג'וזף אנרי למייר.

בבסיס הקשת של שער הניצחון בפריז צרפת, הקבר של החייל האלמוני עם מחווה ל-1.3 מיליון חיילים צרפתים שמתו במלחמת העולם הראשונה. לחייל האלמוני ניתנה קבורה בשנת 1921, מתחת ללהבה הנצחית. בשעה 6:30 כל ערב, הלהבה נדלקת. יש גם תערוכה המסבירה את החשיבות הסמלית של האנדרטה הזאת. תוכלו לראות את זה למעלה. תוכלו לעמוד על הגשר בן 284 המדרגות ולהשקיף על פריז מלמעלה ולראות את כל היופי שלה ובעיקר לראות בלילה את כל האורות. העלייה אל השער מתבצעת בתוך רגל אחת של השער, והירידה דרך הרגל השנייה. הגישה אל שער הניצחון היא דרך מנהרה תת קרקעית באזור סואן מאוד וצריך לשים לה ולהיזהר מהתנועה. כדי לגשת אל שער הניצחון בפריז עליכם להשתמש במסלול הרכבת התחתית משדרת השאנז אליזה או בשכונת גרנדה ארמה.

שער הניצחון בפריז כרטיסים מחיר

שער הניצחון בפריז הוא אטרקציה שהכרטיסים אליה נמכרים מהר ולכן מומלץ להזמין כרטיסים מראש כדי שלא תצטרכו לעמוד בתור ארוך לקופות או במקרה הגרוע יותר, להישאר בחוץ. לאחר הזמנת כרטיסים אונליין תקבלו אותם ישירות למייל ולסלולרי ותוכלו להציג אותם בכניסה באמצעות הסלולרי שלכם ולא תצטרכו להדפיס אותם. מחיר כניסה אל השער החל מ-13 יורו, ילדים מתחת לגיל 18 חינם.

 

היכנסו והזמינו כרטיסים מראש!

 

 

שעות פתיחה של השער: שבת עד חמישי בין השעות 10:00-22:30, שישי בין השעות 15:00-22:30. מומלץ להגיע מוקדם ועם כרטיסים שהזמנתם מראש. שעות הפתיחה יכולות להשתנות מעת לעת ובמיוחד בחגים לועזיים.

תוכלו לדלג על התור לקופות הכרטיסים במסלול מיוחד למזמיני כרטיסים מראש וללכת ישר למדרגות, הממוקם בצד הימני של משרד הכרטיסים. לאחר המחסום הביטחוני, הציגו את כרטיס הטלפון החכם כדי לסרוק אותו. הכניסה האחרונה לשער הניצחון היא 45 דקות לפני שעת הסגירה.

שער הניצחון בפריז בלילה

שער הניצחון פריז הוא אחד מאתרי החובה של פריז יחד עם אטרקציות כמו מוזיאון הלובר המפורסם וגם מגדל אייפל המדהים. גם אם הגעתם לפריז בעיקר בשביל יורודיסני פריז עדיין שווה לכם להגיע גם אליו.