תחבורה ציבורית במדריד מאפשרת לכם להתנייד בבירת ספרד ומחוץ למדריד כדי להגיע לאטרקציות, אתרים מרכזיים ואפילו אל אצטדיונים כמו אצטדיון וונדה מטרופוליטנו של אתלטיקו מדריד או אצטדיון סנטיאגו ברנבאו של ריאל.

 

אם הזמנתם מלונות במדריד בגראן ויה תצטרכו פחות להשתמש בתחבורה ציבורית כי הגראן ויה הוא הרחוב המרכזי של מדריד אבל אם לא, תחבורה ציבורית במדריד תשמש אתכם לא מעט, אפילו כדי להגיע למסעדות וחנויות במדריד וכמובן לאטרקציות בעיר ומחוץ לעיר.

 

תחבורה ציבורית במדריד יכולה להיות באמצעות המטרו. יש המון תחנות למטרו ומס' קווים. אתם צריכים לקנות כרטיס באופן חד פעמי כדי לטעון עליו את הנסיעות. הכרטיס עולה 2.5 יורו, 10 נסיעות יעלו לכם 6.1 יורו בלבד. החלפת קו מטרו במהלך הנסיעה לא תעלה לכם יותר כסף, אלא תהיה באותה עלות של נסיעה אחת לכל כיוון, למעט נסיעה לשדה התעופה שהיא בתעריף שונה. מומלץ להיעזר בגוגל מפס שמראה לכם גם במהלך בנסיעה במטרו באיזה תחנה אתם ואיפה לרדת. כדאי גם לבקש משירות הלקוחות בתחנה מפה עם התחנות ולהיעזר בה בתכנון הנסיעה.

 

אופציה נוספת לתחבורה היא אוטובוס תיירים במדריד שלוקח אתכם לאתרים המרכזיים בעיר וגם נותן לכם הדרכה קולית על כל אתר ועל העיר מדריד. ניתן לקנות כרטיס אונליין ל-24 שעות ומעלה. היתרון של אוטובוס התיירים הוא שאתם יכולים להגיע למקומות המרכזיים ביותר בזמן קצר יחסית וגם ללמוד עליהם.

אפשרות נוספת לתחבורה היא אוטובוסים במדריד. לעתים הנסיעה תהיה משולבת עם מטרו ואוטובוס, כאשר לאוטובוסים בתוך העיר אתם יכולים לשלם עם הכרטיס שעולים איתו למטרו באותו תעריף, אבל אם אתם נוסעים עם אוטובוס מחוץ לעיר משלמים ישירות לנהג ולא צריכים לקנות כרטיסים מראש. לדוגמא אם אתם רוצים להגיע מגראן ויה אל פארק וורנר ברדרס מדריד שנמצא מחוץ למרכז העיר תצטרכו לקחת מטרו בשילוב עם אוטובוס שלא נכלל בכרטיס המטרובאס ולשלם לנהג בעת העלייה לאוטובוס.

 

למרחקים קצרים תוכלו לשכור קורקינט חשמלי בקלות באמצעות הורדת אפליקציה של חברת הקורקינט ותשלום דרכה. כדאי לבדוק שיש לכם ביטוח שמכסה אתכם בכל מצב של פגיעה כתוצאה מהרכיבה על הקורקינט.

תחבורה ציבורית במדריד באובר או במונית

כמובן שאפשר להשתמש במוניות וגם בשירותים של חברות הסעה כמו אובר וחברות מקומיות. שימו לב שהמחירים באובר הם ידידותיים לרכבים של עד 4 אנשים וזולים יותר ממוניות אבל לא כאשר מדובר בהסעה בואן. חשוב לבדוק שחויבתם בסוף הנסיעה על המחיר המקורי ולא רימו אתכם וניפחו לכם את התשלום. במידה וגבו מכם יותר ממה שהאפליקציה הראתה לכם לפני שהזמנתם נסיעה תוכלו להתלונן על כך באפליקציה שלהם ולקבל החזר של ההפרש באותו רגע.

 

תוכלו לחפש בקבוצות שונות נהגים דוברי עברית. כדאי לברר מחירים ולא לשלם יותר רק בגלל שהם דוברי עברית.

הסעה משדה התעופה במדריד למלון

ההסעה הכי חשובה היא כמובן משדה התעופה במדריד למלון שלכם. יש מספר אופציות והן כוללות מונית משדה התעופה בתור למוניות שלעתים יכול להיות ארוך, הסעה פרטית שמוזמנת מראש והיא גם יקרה יותר ממונית אבל חוסכת זמן המתנה, אוטובוס או מטרו (קו 8).

אם אתם מגיעים עם מזוודות ותיקים עדיף לכם לקחת מונית או הסעה ולא להיסחב עם כל הכבודה שלכם באוטובוס או מטרו.

 

היכנסו להזמנת כרטיס אוטובוס או הסעה!

תחבורה ציבורית במדריד - צילום מקורי

מדריד, בתור אחת מהערים המרכזיות באירופה, הוא דוגמה מובהקת לתחבורה ציבורית מתקדמת שמשדרת דוגמה לערים ברחבי העולם. המערכת המתוחזקת והמודרנית במדריד מעניקה לתושביה ולמבקריה חווית נסיעה יעילה, נוחה וידידותית לסביבה.

 

במהלך השנים האחרונות, הושקעו מאמצים משמעותיים בשדרוג תחבורת הרכבות, האוטובוסים והתחבורה הציבורית האחרת במדריד. מהיבוא המוצלח של רכבות המטרו, שהן החייאה של התחבורה הציבורית בעיר, ועד לפיתוח תכניות של אוטובוסים חשמליים ותשתיות חכמה, הקרובה לטבעית – מדריד דוגמה טובה למה שניתן להשיג כשהגורמים המחליטים מקבלים פתרון יצירתי וטכנולוגי.

 

מערכת המטרו היא מתקדמת וסמוך לתחנות שלה תוכלו למצוא גם מסעדות, חנויות ומרכזי קניות. יתרון זה מעניק לנוסעים אפשרות לשלב בין נסיעה ולקניות ולחוות את השניים במקביל. כמו כן, המטרו המודרנית מצוידת במערכת תקשורת מתקדמת, אשר מאפשרת לנוסעים להתעדכן בזמן אמת אודות הזמני הנסיעה, שטחי פעילות ומידע נוסף.

תפריט נגישות