ארמון הפרלמנט בבוקרשט רומניה, הוא מבנה ענק השוכן על גבעת ספירי, בלב העיר. הוא נחשב למבנה האדמיניסטרטיבי הגדול ביותר בעולם, והוא גם הבניין השני בגודלו בעולם, אחרי הפנטגון.

 

בניית הארמון החלה בשנת 1983 בהוראת הרודן הרומני ניקולאי צ’אושסקו. הרודן שהיה ידוע באופיו הדיקטטורי, רצה להקים מבנה שיהיה סמל לעוצמה ולגדולתה של רומניה הקומוניסטית.

 

עבודות הבנייה נמשכו במשך 13 שנים, והסתיימו בשנת 1997. הארמון תוכנן על ידי האדריכלית אנקה פטרסקו, והוא בנוי בסגנון ניאו קלאסי.

הארמון הוא מבנה עצום, בעל שטח של 330,000 מטרים רבועים. הוא כולל 12 קומות, והוא מתנשא לגובה של 86 מטרים.

 

הארמון מכיל מגוון רחב של חדרים, כולל אולם בן 6,000 מקומות, ספרייה עם 2 מיליון ספרים, מוזיאון לאמנות, ואולם קונצרטים.

 

הארמון עשוי מחומרים יוקרתיים, כגון שיש, עץ, פלדה וארד. הוא מעוטר ביצירות אמנות רבות, כולל ציורים, פסלים, ונברשות.

 

ארמון הפרלמנט בבוקרשט הוא אתר תיירותי פופולרי. הוא נחשב לאחד האתרים המרשימים ביותר בעיר, והוא מספק הצצה מרתקת להיסטוריה של רומניה.

ההיסטוריה של ארמון הפרלמנט בבוקרשט

הרעיון לבנות את ארמון הפרלמנט בבוקרשט הועלה לראשונה בשנת 1935 על ידי המלך קרול השני. המלך רצה להקים מבנה שיהיה מרכז החיים הפוליטיים והתרבותיים של רומניה. עם זאת, עבודות הבנייה לא החלו עד לשנת 1983, בהוראת הרודן ניקולאי צ’אוצ’סקו. הוא רצה להקים מבנה שיהיה סמל לעוצמה ולגדולתה של רומניה הקומוניסטית.

 

עבודות הבנייה נמשכו במשך 13 שנים, והסתיימו בשנת 1997. הארמון תוכנן על ידי האדריכלית אנקה פטרסקו, והוא בנוי בסגנון ניאו קלאסי.

 

הארמון הוא מבנה עצום, בעל שטח של 330,000 מטרים רבועים. הוא כולל 12 קומות, והוא מתנשא לגובה של 86 מטרים.

 

הוא עשוי מחומרים יוקרתיים, כגון שיש, עץ, פלדה וארד. הוא מעוטר ביצירות אמנות רבות, כולל ציורים, פסלים, ונברשות.

 

כיום, משמש ארמון הפרלמנט כמשכן הפרלמנט הרומני. הוא משמש גם למטרות תיירותיות, ומציע סיורים מודרכים למבקרים.

 

ארמון הפרלמנט בבוקרשט הוא סמל מורכב עבור רומניה. הוא מסמל את עוצמתה של רומניה הקומוניסטית, אך הוא גם מסמל את דיכוי העם הרומני בתקופה זו. הארמון הוא גם סמל לעבר ולעתיד של רומניה.

 

ארמון הפרלמנט בבוקרשט הוא מבנה מרשים ומרתק, ומספק הצצה מרתקת להיסטוריה של רומניה. בניית הארמון עלתה כ-3 מיליארד דולר, והיא הייתה יקרה יותר מכל מבנה אחר שנבנה אי פעם. לבניית הארמון הועסקו כ-20,000 עובדים, והיא הייתה פרויקט התעסוקה הגדול ביותר ברומניה.

 

הארמון מכיל כ-1,100 חדרים, כאשר רק כ-400 מהם בשימוש. הארמון מעוטר ביצירות אמנות רבות, כולל נברשות זכוכית, ציורים, ופסלים.

 

קבלו כניסה מהירה וסיור מודרך בארמון הפרלמנט של בוקרשט, והביטו בשאפתנות האדריכלית האקסטרווגנטית ובסגנון הניאו קלאסי הניכרים בכל סנטימטר מרובע של הבניין המנהלי השני בגודלו בעולם.

 

 

הוא גדול יותר מהפירמידה הגדולה של גיזה, והוא שני רק לפנטגון כבניין המנהלה הגדול בעולם.

 

אל תטעו, ארמון הפרלמנט בבוקרשט הוא אחד המבנים המרשימים בעולם – עם היסטוריה עשירה מאוד ומעניינת.

 

חצו על פני רצפות השיש הבתוליות וקבלו את הארכיטקטורה והעיצוב האקסצנטריים המפוארים, בעוד המדריך שלכם מוביל אתכם למסע נפשי אל ההיסטוריה של הבניין של דיקטטורים ומגלומניה.

 

בואו לגלות גלריות ענקיות, גרמי מדרגות מרהיבים, חדרי כנסים ענקיים ומסדרונות עטורי אמנות.

ארמון הפרלמנט בבוקרשט כרטיסים מחיר

מחיר כרטיס כולל הדרכת אודיו באנגלית החל מ-20 יורו, יש הנחה לילדים וסטודנטים בהצגת תעודת סטודנט בתוקף. מומלץ להזמין כרטיסים מראש כדי לעקוף את התור לקופות ולחסוך המון זמן המתנה.

 

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

 

לאחר הזמנת הכרטיסים תקבלו אותם ישירות לסלולרי ולמייל ותוכלו להציגם בכניסה באמצעות הסלולרי מבלי צורך להדפיסם.

 

יש לא מעט ארמונות באירופה שהם יעדי תיירות כמו ארמון בקינגהאם לונדון וכדאי תמיד לבקר בהם גם אם הייתם במדינות אחרות. לכל מדינה יש את התרבות שלה וניתן ללמוד עליה באמצעות ביקור באתרים ההיסטוריים שלה כמו בניין הפרלמנט ההונגרי ועוד.

ארמון הפרלמנט בבוקרשט

תפריט נגישות