מוזיאון הלובר בפריז Musée du Louvre הוא אחד המוזיאונים הפופולריים ביותר בעולם והפופולרי ביותר בפריז והוא מושך אליו המון תיירים מרחבי העולם, גם כאלה שהם לא חובבי אמנות גדולים. שיא המבקרים היה בשנת 2013 עם למעלה מ-9 מיליון מבקרים. גולת הכותרת של מוזיאון הלובר הוא כמובן ציור המונה ליזה שנחשב לציור המפורסם ביותר בעולם ויש תיירים שמגיעים למוזיאון רק בגללו. פרט למונה ליזה תוכלו לראות ציורים מפורסמים נוספים כמו המדונה והילד עם אנה הקדושה והמדונה של הסלעים של לאונרדו דה וינצ'י, החירות מובילה את העם של אז'ן דלקרואה, שבועת האחים ההוראטים מאת ז'אק לואי דוד ועוד. שני הפסלים המפורסמים ביותר של המוזיאון, ונוס ממילו, שהתגלתה מחדש בשנת 1820 ונרכשה באותה השנה על ידי שגריר צרפת בטורקיה, וניקה מסמותרקיה, שהתגלה שבור ב-1863, באי סמורתקי על ידי ארכאולוג צרפתי. המוזיאון שוכן במרכזה של פריז צרפת, בגדה הימנית שברובע הראשון של עיר האורות בין נהר הסיין המפורסם לרחוב ריבולי.

 

מוזיאון הלובר פריז Musée du Louvre הוא לא רק המוזיאון הפופולרי ביותר בפריז אלא גם הגדול ביותר. המוזיאון נראה יפה ומרשים מבחוץ ותוכלו למצוא בו המון יצירות של אמנים מפורסמים כגון דה וינצ'י, מיכלאנג'לו ורמברנדט כולל ציורי ענק מרשימים שלא תבינו איך אפשר בכלל לצייר. חובבי העתיקות יוכלו לגלות במוזיאון לא מעט עתיקות ממצריים ויוון העתיקה. האוסף העשיר של המוזיאון מתמקד בשתי תקופות חשובות בהיסטוריה של האמנות: אמנות ותכשיטים מן התרבויות העתיקות, במיוחד אלה שהניחו את הבסיס לאמנות המערבית ואמנות מערב אירופה מימי הביניים עד שנת 1848. יש במוזיאון גם אוסף רהיטים מרשים.

מוזיאון הלובר החל כארמון מפואר, שהיה הבית של אוספי האמנות האישיים של מלכי צרפת לדורותיהם ורק בהמשך הפך למוזיאון. האמנות הוצגה לראשונה ביוזמתה של האקדמיה המלכותית בשנת 1725, אך רק בשנת 1793 במהפכה הצרפתית  היא נפתחה לציבור כגלריה לאמנות. האוסף המרשים של המוזיאון גדל בצורה משמעותית ודי במהרה בזכות מסעותיו של נפוליאון ברחבי אירופה. נפוליאון הפך את אוסף האמנות של מוזיאון הלובר לגדול ביותר בעולם, אם כי חלק מהשלל הוחזר לבעליו וחלק ממנו נשאר עד עצם היום הזה ונמנה על למעלה מ-3500 פריטי אמנות ועתיקות שנמצאים היום במוזיאון הגדול בפריז.

 

ארמון הלובר Musée du Louvre נותר מקום מושבו של הממשל עד סוף ימי המשטר הישן בצרפת. ההיסטוריה של המוזיאון הצרפתי החלה כמעט לפני אלף שנה בפריז, והמבנה הנוכחי התפתח מארמון שהחל להיבנות במאה השש עשרה. הלובר היה מקום מושבו של הריבון בצרפת, עד העברת המושב המלכותי לוורסאי בשנת 1682 על ידי לואי הארבעה עשר. שטחו של הלובר הוא מעל מאה אלף מטרים רבועים, מהם 58,000 מוקדשים לתצוגות. הרעיון להפוך את ארמון הלובר למוזיאון עלה בתקופתו של לואי החמישה עשר. יש במוזיאון בית קפה נחמד שמומלץ לעשות בו הפסקה במהלך הביקור במוזיאון.

מוזיאון הלובר כרטיסים מחיר

מוזיאון הלובר פופולרי מאוד ולכן לפני שאתם מגיעים אל מוזיאון הלובר כרטיסים מראש הם לגמרי חובה, אלא אם כן אתם אוהבים להמתין הרבה זמן בתור. לאחר הזמנת הכרטיסים תקבלו אותו ישירות לסלולרי ולמייל ולהציגם בכניסה באמצעות הסלולרי מבלי צורך להדפיסם. מחיר כרטיס החל מ-17 יורו, ילדים עד גיל 18 חינם בהצגת דרכון.

 

היכנסו להזמנת כרטיסים ותוכלו לעקוף את התור!

 

שעות פתיחה של המוזיאון: רביעי ושישי, 09:00-21:45, ראשון, שני, חמישי ושבת 09:00-18:00, שלישי סגור. מומלץ להגיע מוקדם ככל האפשר ועם כרטיסים שהזמנתם מראש. משך הביקור המומלץ במוזיאון הוא 3-4 שעות ואף יותר אם לוקחים הפסקת קפה. יתכנו שינויים בשעות הפעילות. 

תפריט נגישות