מוזיאון הרכבות אוטרכט נמצא בהולנד והוא מוזיאון מגניב לכל המשפחה ואם אתם מגיעים אל הולנד עם ילדים אז המוזיאון יכול מאוד להתאים להם וגם אתם תוכלו להנות בו. המוזיאון מראה לנו את ההיסטוריה של 175 שנה של הרכבות בהולנד וכבר בכניסה למוזיאון תוכלו לראות רכבות בגודל אמיתי מתקופות שונות על הפסים וכך גם בפנים המוזיאון עם הסברים על הרכבות והתקופות שבהן נסעו על הפסים. מוזיאון הרכבת אוטרכט מוקדש להיסטוריה של הרכבות, הקרונות והכרכרות בסוף המאה ה-18 ותחילת המאה ה-19. זה אמנם לא פארק אפטלינג אבל הילדים יוכלו ליהנות מכמה שעות של כיף.

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

מוזיאון הרכבות אוטרכט מחולק למספר אטרקציות לילדים ומתבגרים:

 

מציאות מדומה בתוך רכבת – מוזיאון הרכבות אוטרכט מציע לילדים מציאות מדומה בתוך קטר של רכבת שזז בהתאם לסרט שמוצג להם. לפני שתיכנסו לקרון יוצגו לכם סרטונים ב-2 חדרים שונים שיסבירו לכם בהולנדית שאתם במשימה מיוחדת ברכבת ולאחר מכן תיכנסו למתחם עם 3 קטרי רכבת שבכל אחד מהם 2 שורות של 3 מושבים ומומלץ לשבת מקדימה כדי לחוות את הנסיעה טוב יותר. בתוך הקרון יוצג לכם סרט הרפתקאות מגניב שאתם חלק ממנו, למעשה אתם הנהגים של הקטר ותעמדו במכשולים וסכנות בדרך. זו מעין רכבת הרים כזאת, אבל במציאות מדומה.

 

רכבת החושך – מדובר ברכבת מגניבה עם מסלול לא קצר בחושך. אתם נוסעים בקרון משלכם ויורדים איתו מתחת לאדמה בנסיעה מגניבה בחושך שכוללת פניות חדות ומפתיעות. לא מתאים לילדים קטנים אלא בערך לגילאי 8 ומעלה.

 

רכבת לקטנטנים – נמצאת בחצר של מוזיאון הרכבות אוטרכט ומיועדת לילדים קטנים עד גיל 8 בערך. הרכבת היא צרה וארוכה והיא מקיפה את המבנה של המוזיאון. ליד הרכבת בחצר יחכו לכם מספר מתקנים קטנים ונחמדים לכל המשפחה כולל סירות קטנות וקרונית קטנה של פעם שניתן להסיע אותה על המסילה.

 

מסע בזמן – בתחנה הזו צריך לדעת אנגלית או שפה זרה פופולרית אחרת כי אתם נכנסים עם אוזניות אל שחזור של רחוב עתיק מהזמנים בהם החלה לנסוע הרכבת הראשונה באמסטרדם ומקבלים הסבר על כל מה שאתם רואים מהתקופה ההיא כולל על תחנת הרכבת הראשונה באמסטרדם.

בתוך מוזיאון הרכבות אוטרכט תוכלו למצוא רכבות ותחנות רכבת בגודל טבעי על מסילות וגם דגמים מיניאטוריים של רכבות מתקופות שונות ורכבות קטנות שילדים קטנים יכולים לשבת בהן. יש גם קרון עם סרטונים בחצר של המוזיאון, אבל הוא לא כל כך מעניין. תוכלו למצוא גם סירות קטנות בבריכה קטנה. יש במוזיאון מזנון עם אוכל מהיר ומיצים טבעיים.

מוזיאון הרכבות אוטרכט כרטיסים מחיר

לפני שמגיעים אל המוזיאון מומלץ להזמין כרטיסים מראש כדי לדלג על התור לקופות שעלול להיות ארוך במיוחד בקיץ, בסופ"ש ובחגים הלועזיים כאשר ההולנדים בחופש. מחיר כרטיס משתנה בהתאם לעונה, ילדים מתחת לגיל 4 חינם. שעות פתיחה: שלישי עד ראשון 10:00-17:00, ביום שני סגור. משך זמן הבילוי במוזיאון הוא בערך 4 שעות. חניה בחניון מוזיאון הרכבות אוטרכט עולה החל מ-9 יורו לכל היום והיא משתלמת יותר מאשר חניה ברחובות סמוכים שעולה החל מ-4.5 יורו לשעה.

 

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

 

כתובת: 16,Maliebaanstation, 3581 XW, Utrecht

מה עושים אחרי הביקור במוזיאון?

אחרי שסיימתם את הביקור במוזיאון הרכבות תוכלו לקפוץ לאאוטלט של נייק שנמצא באוטרכט במרחק של פחות מ-10 דקות נסיעה. המחירים באאוטלט זולים וצמוד אליו יש קניון קטן עם כמה חנויות מגניבות וזולות שנסגרות בשש בערב וסופרמרקט. שווה בהחלט להיכנס. החניה במרכז הקניות ובאאוטלט של נייק היא חינם.

תפריט נגישות