רובעים בוינה מציעים מגוון רחב של אפשרויות בילוי ועניין ואופציות בחירה של איפה לישון בוינה ובאיזה אזור כדאי ללון.

 

וינה, בירת אוסטריה, מחולקת ל-23 רבעים, הממוספרים על מנת שיהיה ניתן לזהותם בקלות. הרובעים החלו להיווצר משנת 1850 והלאה, כאשר שטח העיר החל לגדול עם סיפוחן של קהילות ואזורים סמוכים לעיר.

 

רוב המוזיאונים, האתרים ההיסטוריים והאטרקציות התיירותיות של וינה ממוקמים ברובעים המרכזיים של העיר, בעיקר ברובע הראשון, הרובע העתיק של וינה. ברובעים אלו ניתן למצוא את ארמון הופבורג, בזיליקת סנט סטפן, בית האופרה של וינה, גלריית אלברטינה ואתרים רבים נוספים.

 

הרובעים האחרים של וינה מציעים מגוון רחב של אפשרויות בילוי ועניין. לדוגמה, הרובע השני, הרובע היהודי של וינה, הוא ביתם של בתי כנסת, מוזיאונים יהודיים וחיי לילה תוססים. הרובע השביעי, רובע המוזיאונים, הוא ביתם של מוזיאון מומוק לאומנות מודרנית, מוזיאון האומנות לאופולד ומוזיאונים נוספים. הרובע התשעה עשר, הרובע הידוע בכינויו “גרינצינג”, הוא רובע ירוק ומטופח, המציע נופים מרהיבים של הרי וינר וילד.

 

בחירת הרובע המתאים בוינה תלויה בצרכים ובתחומי העניין של המטייל. מי שמתעניין בהיסטוריה ואמנות ימצא את מקומו ברובעים המרכזיים של העיר. מי שמחפש חיי לילה תוססים ימצא את מקומו ברובעים השונים של וינה. ומי שמחפש נופים ירוקים ומטופחות ימצא את מקומו ברובעים המערביים והדרומיים של העיר.

 

התחבורה הציבורית בוינה היא מהטובות באירופה, והיא מאפשרת להגיע לרובעים ולעבור בין רובעים בוינה בקלות. ניתן לרכוש כרטיס נסיעה יומי או שבועי, או להשתמש בכרטיס וינה פס או אוסטריה פס, המאפשר נסיעה חופשית בתחבורה הציבורית בכל רחבי אוסטריה.

Booking.com
הנה עוד כמה פרטים על הרובעים המרכזיים של וינה:

רובע 1, הרובע העתיק של וינה: הרובע העתיק של וינה, המכונה גם אינרה שטאדט, הוא הלב ההיסטורי של העיר. כאן ניתן למצוא את ארמון הופבורג, בזיליקת סנט סטפן, בית האופרה של וינה, מוזיאון אלברטינה ועוד.

 

רובע 2, הרובע היהודי של וינה: הרובע היהודי של וינה, המכונה גם ליאופולדשטאט, הוא הרובע היהודי הגדול ביותר באירופה. כאן ניתן למצוא את בית הכנסת הגדול של וינה, בית הקברות היהודי של וינה ועוד.

 

רובע 3, רובע מרכז העיר: רובע מרכז העיר של וינה, המכונה גם לנדשטראסה, הוא רובע שוקק חיים, המציע מגוון רחב של אפשרויות בילוי ועניין. כאן ניתן למצוא את הפארק העירוני של וינה, ארמון בלוודרה, בית הקונצרטים ועוד.

 

רובע 7, רובע המוזיאונים: רובע המוזיאונים של וינה, המכונה גם נויבאו, הוא ביתם של מוזיאון מומוק לאומנות מודרנית, מוזיאון האומנות לאופולד, מוזיאון הילדים זום ועוד.

 

רובע 19, רובע גרינצינג: רובע גרינצינג של וינה הוא רובע ירוק ומטופח, המציע נופים מרהיבים של הרי וינר וילד. כאן ניתן למצוא את פארק קלנברג, פארק גרינצינג ועוד.

 

כמובן, זוהי רק סקירה כללית של הרובעים השונים של וינה. כל רובע מציע משהו אחר, ויש לבחור את הרובע המתאים בהתאם לצרכים שלכם, לאטרקציות שאתם מתכננים לבקר בהן ולתחומי העניין של המטייל.

 

וינה היא לא העיר היחידה בעולם שמחולקת לרובעים. יש גם רובעים מומלצים בפריז וגם בלונדון וחשוב לבחור את הרובע הנכון עבורכם בכל יעד.

תפריט נגישות